Wisła Kraków poinformowała o rozstaniu z trenerem Peterem Hyballą!

Wisła Kraków poinformowała o rozstaniu z trenerem Peterem Hyballą! Niemiecki trener i klub doszli do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu. Hyballa nie poprowadzi Wisły w meczu z Piastem Gliwice.

Hyballa odchodzi z klubu skonfliktowany z drużyną. Piłkarze „Białej Gwiazdy” w wywiadach nie zostawiali suchej nitki na niemieckim szkoleniowcu. Miarka przebrała się, gdy Hyballa chciał usunąć ze sztabu szkoleniowego Kazimierza Kmiecika – legendę krakowskiej Wisły. W jego obronie stanął Kuba Błaszczykowski, Rafał Boguski oraz pozostali zawodnicy. Zareagowały również klubowe władze, gdy jasno dały do zrozumienia Hyballi, że Kmiecik jest zbyt ważną postacią w Wiśle i nie ma mowy o jego zwolnieniu.

Hyballi nie było po drodze również z Kubą Błaszczykowskim. Niemiec odsuwał byłego reprezentanta Polski od składu, nie dając mu szans na występy w dłuższym wymiarze czasowym. Tajemnicą poliszynela było, że czas niemieckiego szkoleniowca w Krakowie minął.

– Peter Hyballa nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny Wisły Kraków. Rozpoczęty w grudniu 2020 roku projekt nie zostanie kontynuowany, a obie strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy. Zawarte zostało porozumienie pozwalające na zakończenie współpracy na warunkach satysfakcjonujących zarówno klub, jak i szkoleniowca – czytamy na oficjalnej stronie „Białej Gwiazdy”.

Wisła Kraków utrzymała się w lidze, ale zajmuje 14. miejsce w tabeli. „Biała Gwiazda” wygrała ostatni raz 21 marca ze Stalą Mielec (3:1). Od tego czasu zespół zanotował pięć porażek i dwa remisy.

Źródło: własne, Wisła Kraków

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.