Zawodnik Lecha Poznań Młodzieżowcem Marca PKO Banku Polskiego

Filip Marchwiński zdobył drugą nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego przyznawaną w 2023 roku. W rywalizacji o ten laur pomocnik aktualnych mistrzów pokonał Ariela Mosóra (Piast Gliwice) oraz Maika Nawrockiego (Legia Warszawa).

Filip Marchwiński wydatnie pomógł Lechowi zapewnić historyczny awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy UEFA. W lidze zdobył dwa punkty w klasyfikacji kanadyjskiej, asystując w meczu z Lechią oraz trafiając w ostatnim starciu z Widzewem. 

W rywalizacji o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego brano pod uwagę postawę w kolejkach 23-25 sezonu 2022/2023 oraz spotkaniach zaległych. Filip Marchwiński pokonał w marcowej odsłonie Maika Nawrockiego z Legii Warszawa oraz Ariela Mosóra z Piasta Gliwice. Obrońca Piasta wygrał już nagrodę Młodzieżowca Miesiąca w ubiegłym roku. Dla rywala z warszawskiej ekipy to pierwsze takie wyróżnienie w karierze.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w XXI wieku i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. 

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2022/2023:

  • Marzec 2023: Filip Marchwiński (Lech Poznań)
  • Luty 2023: Gabriel Kobylak (Radomiak Radom)
  • Listopad 2022: Filip Szymczak (Lech Poznań)
  • Październik 2022: Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze)
  • Wrzesień 2022: Olaf Kobacki (Miedź Legnica)
  • Sierpień 2022: Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze)
  • Lipiec 2022: Michał Rakoczy (Cracovia)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.