Zmiana trenera w PKO BP Ekstraklasie. Jeden zwolniony, drugi ma pracę i się kręci karuzela

Adam Majewski zakończył swoją przygodę ze Stalą Mielec. Szkoleniowiec w poniedziałek został zwolniony, a szefowie klubu postanowili dać szansę Kamilowi Kieresiowi.

Stal jesienią w 17 meczach ugrała 27 punktów i zajmowała siódme miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. W 2023 roku mielecki zespół nie odniósł żadnego zwycięstwa, a w 8 meczach zanotował 3 remisy i 5 porażek. W tabeli plasuje się na jedenastej pozycji, ale przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie trzy oczka.

Szefowie mieleckiego klubu postanowili dłużej nie czekać i zwolnili Majewskiego, który prowadził zespół od lipca 2021 roku. Stal pożegnała trenera, który miał ponoć mieć też ostatnio problemy osobiste, a zatrudniła Kamila Kieresia.

– Zarząd Klubu FKS Stal Mielec S.A. informuje, że w dniu 20 marca br. zakończył współpracę z dotychczasowym trenerem 1. drużyny- Adamem Majewskim. Trenerze dziękujemy za pracę w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Jednocześnie informujemy, że od 21 marca br. funkcję trenera PGE FKS Stali Mielec obejmuje Kamil Kiereś. Szczegółowe informacje na temat nowego sztabu szkoleniowego Klub przekaże w dniu jutrzejszym – czytamy w komunikacie Stali Mielec.

– Chciałbym serdecznie podziękować całemu sztabowi za wspólną pracę w Stali Mielec. Dziękuję również piłkarzom, z którymi mogłem współpracować podczas bycia trenerem PGE FKS Stali Mielec oraz pracownikom klubu. Swoje podziękowania kieruję również do biało-niebieskich kibiców, którzy wspierali nas podczas meczów PKO BP Ekstraklasy, dzięki czemu czułem się bardzo dobrze podczas mojego pobytu w Mielcu – powiedział trener Majewski.

48-letni następca Majewskiego pracował już w PKO BP Ekstraklasie. Był trenerem GKS Bełchatów i Górnika Łęczna oraz Stomilu Olsztyn. Na ławkę wraca po prawie rocznej przerwie. 

Debiut Kieresia w Stali przypadnie na bardzo ważny mecz z Jagiellonią Białystok u siebie, który zostanie rozegrany w poniedziałek, 3 kwietnia.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.