Zorza Wilkszyn ograna przez lidera

Zorza Wilkszyn na własnym terenie przegrała 2:4 z liderem Wrocławskiej B-klasy (grupa VIII) drużyną Orzeł Bukówek – informuje Łukasz Dubiński, administrator mediów społecznościowych klubu z Wilkszyna.

Analizując sytuację przed rozpoczęciem ósmej kolejki na podstawie tabeli, zdecydowanym faworytem potyczki byli goście. Po 7 meczach mieli oni na koncie 19 punktów i przewodzili stawce. Gospodarze natomiast mogli pochwalić się dorobkiem 13 punktów.

Niedzielny mecz, rozgrywany na boisku w Pisarzowicach, lepiej rozpoczęli goście. Już w pierwszej minucie drużyna z Bukówka wyszła na prowadzenie. Obrońca Zorzy Wilkszyn sfaulował w polu karnym zawodnika gości i pewnie wykorzystali podyktowaną przez sędziego jedenastkę. Podbudowani jednobramkową przewagą gracze z Bukówka w dwudziestej minucie wyprowadzili zabójczą kontrę, która musiała zakończyć się trafieniem i na nieszczęście gospodarzy tak też się stało. Orzeł mógł się cieszyć dwubramkową przewagą. Gospodarze szukali drogi do bramki gości, którzy wyglądali na lekko uśpionych po objęciu dwubramkowego prowadzenia. Zorza stworzyła dwie idealne okazje do złapania kontaktu, ale gracze Orła jakimś cudem dwukrotnie uchronili się od straty bramki. Niewykorzystane okazje się mszczą i tuż przed zejściem do szatni goście strzelają trzeciego gola. Drużyny schodzą do szatni przy wyniku 0:3.

Po zmianie stron oba zespoły torowały sobie drogę do bramki przeciwnika. Skuteczniejszą drużyną w tym wyścigu okazałi się goście, którzy w 53. minucie strzelili kolejnego gola. Ostatnie 30 minut spotkania nie było już tak dobre w wykonaniu Orła, który włożył sporo sił w objęcie tak wysokiego prowadzenia. W 61. minucie gospodarzom udało się nawiązać kontakt z rzutu karnego. Drużyna Zorzy coraz częściej gościła pod polem karnym Orła próbując zmusić bramkarza z Bukówka do wyjęcia piłki z siatki. Mijały minuty i trzeba przyznać, że tylko cud mógłby odebrać gościom zwycięstwo. Ostateczny rezultat spotkania ustaliła w 96. minucie drużyna z Wilkszyna zdobywając bramkę na 2:4.

Orzeł Bukówek nadal jest liderem grupy VIII Wrocławskiej B klasy z dorobkiem 22 punktów, a Zorza Wilkszyn zajmuje aktualnie szóstą lokatę w tabeli z 13 punktami na koncie.

Zorza Wilkszyn – Orzeł Bukówek 2:4 ( 0:3 )

Bramki dla Zorzy:

Marcin Kamiński – 61’

Grzegorz Hutta – 90’+6

W następnej kolejce Zorza zmierzy się na wyjeździe z drużyną Odra Słup. Spotkanie odbędzie się wyjątkowo w piątek 16.10.2020 o godz. 19:00 na boisku w Środzie Śląskiej przy ul. Winogronowej 34

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.

Relacja i zdjęcie Łukasz Dubiński (Zorza Wilkszyn)