20-letni pomocnik na dłużej w Zagłębiu Lubin

20-letni pomocnik Patryk Kusztal związał się z Zagłębiem Lubin nową trzyletnią umową, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2026/2027.

Patryk Kusztal jest związany z lubińskim klubem od sezonu 2016/2017, kiedy to jako młody zawodnik trafił do Zagłębia z Javorii Jawor. Przez pierwsze lata szkolił się w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, następnie został włączony do zespołu rezerw Miedziowych, aż w końcu trafił do pierwszej drużyny.

Na poziomie PKO BP Ekstraklasy zadebiutował jako 18-latek w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec, który był rozgrywany 18 października 2021 roku. Dotychczas pomocnik zanotował pięć występów na najwyższym ligowym szczeblu w naszym kraju. 

Na swoim koncie Patryk Kusztal ma mistrzostwo Polski juniorów zdobyte w barwach Zagłębia Lubin.

Nowa umowa Patryka Kusztala obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku.  

– Dzisiejsze podpisanie nowego kontraktu przez Patryka Kusztala jest kolejnym przedłużeniem umowy zawodnika, związanego z Zagłębiem od wielu lat. W ostatnich miesiącach Patryk był kluczową postacią w II zespole Miedziowych i zdecydowanie wyróżniał się na drugoligowych boiskach. Dobrze przepracował na obozie zimowy obóz przygotowawczy, dzięki czemu zyskał również uznanie w oczach trenera Waldemara Fornalika. Cieszymy się więc, że doszło do przedłużenia wygasającego kontraktu, przez co Patryk zostaje z nami na kolejne trzy lata – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

– Bardzo cię cieszę i doceniam to, że Klub mi zaufał. Będę chciał się odpłacić dobrymi występami. Nowa umowa to bodziec i motywacja do dalszej pracy. Mam nadzieję, że kontuzje mnie ominą, bo wtedy będę mógł zaprezentować się jak najlepiej i łapać na boisku coraz więcej minut – mówi Patryk Kusztal.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.