A jednak… Przepis o młodzieżowcu w Ekstraklasie zostaje

Podczas poniedziałkowego zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej doszło do dyskusji na temat przepisu o młodzieżowcu w Ekstraklasie. W nowym sezonie 2022/23 nadal będzie on obowiązywał w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jak informuje Maciej Wąsowski z portalu „Weszło”, od kilku miesięcy trwały konsultacje z klubami Ekstraklasy i I ligi. Ich efektem była ankieta, w której wypowiadano swoje zdanie na temat przepisu o młodzieżowcu.

– Większość stosunkiem 60 do 40% była za usunięciem przepisu o młodzieżowcu z Ekstraklasy. W ostatnich tygodniach część klubów zaczęła zmieniać zdanie albo nie była w stanie opowiedzieć się jednoznacznie po którejś ze stron. Efektem tego było, że sprawa ewentualnego usunięcia przepisu nie została przegłosowana przez zarząd PZPN – pisze Wąsowski.

W nowym sezonie status młodzieżowca w Ekstraklasie będą mieli polscy piłkarze urodzeni 1 stycznia 2001 roku i młodsi. Każdy klub najwyższej klasy rozgrywkowej musi mieć obowiązkowo w składzie jednego takiego zawodnika przez cały czas trwania spotkania.

Swój komentarz zamieścił na Twitterze Cezary Kulesza.

– Temat młodzieżowca wywołuje szeroką dyskusję. Zwolennicy i przeciwnicy mają swoje argumenty. Łączy nas cel: doskonalenie szkolenia i płynne wprowadzanie młodych zawodników do gry. PZPN przedstawi wkrótce propozycję modyfikacji przepisu, która wesprze realizację tego celu – napisał prezes polskiej federacji.

Do dyskusji na temat „młodzieżowca”, władze polskiego futbolu mają powrócić w najbliższym czasie. Jednym z pomysłów jest zniesienie tego przepisu w rozgrywkach 2023/24 lub 2024/25 i podniesienie wówczas puli nagród w Pro Junior System. Obecnie wynosi ona 10 mln zł.

Źródło: PZPN, Weszło, Twitter


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.