Bartosz Ława wraca po latach do Pogoni Szczecin. Zagra w trzecioligowych rezerwach

Po siedmiu latach przerwy Bartosz Ława znów został zawodnikiem Pogoni Szczecin! Wychowanek Dumy Pomorza dołączył do kadry drugiego zespołu, gdzie będzie kontynuował piłkarską karierę i wspierał swoim doświadczeniem młodszych zawodników – poinformował klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Bartosz Ława, wychowanek Pogoni zadebiutował w ekstraklasie blisko ćwierć wieku temu. Na swoim koncie ma ponad 200 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Pogoni Szczecin, Arki Gdynia, Amiki Wronki oraz Widzewa Łódź. Ostatnie spotkanie w koszulce Pogoni 41-latek rozegrał w sezonie 2013/2014.

Bartosz Ława występował również w klubach z Niższych Lig – Vinecie Wolin i Chemiku Police.

Skontaktował się ze mną pion sportowy klubu, zaproponował udział w projekcie, przedstawił jaką rolę miałbym pełnić. Zdecydowałem się bez wahania. Dla mnie będzie to sentymentalna podróż, ale też kolejne nowe doświadczenie. Wcześniej podobne ruchy czyniono w Lechu czy Legii, gdzie również sprowadzano 2-3 doświadczonych zawodników, od których młodzież mogła się uczyć. Chodzi o to, by ci chłopacy mieli poczucie, że – zwłaszcza w trudniejszych momentach – mają na kim polegać. Na pewno im nie zaszkodzę, a tylko mogę pomóc – mówi Bartosz Ława, cytowany przez media Pogoni Szczecin.

Doświadczony pomocnik dołączył do kadry drugiego zespołu. Jego rola w druzynie będzie jednak wykraczać daleko poza kwestie czysto piłkarskie.

Bartek to osoba o właściwym charakterze i mentalności. Gdy debiutował w Pogoni, większości naszych chłopaków nie było jeszcze na świecie, ale w drużynie traktowany jest jak starszy brat. Ma pomagać młodszym chłopakom swoim doświadczeniem, umiejętnościami i dojrzałością. Jego pojawienie się w szatni to ogromna wartość dla nas jako sztabu, ale przede wszystkim dla samych zawodników. Od nich teraz będzie zależało, jak umiejętnie będą potrafili z tego skorzystać – tłumaczy Paweł Ozga, trener drugiego zespołu Pogoni Szczecin.

Rezerwy szczecińskiego klubu zajęły, z dorobkiem 27 punktów, ósme miejsce w rundzie jesiennej rozgrywek drugiej grupy III ligi. Wiosną zespół Pawła Ozgi zagra w grupie mistrzowskiej.

Źródło: Pogoń Szczecin

Foto: Kamienskie.info

******

Zobacz też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.