Były wiceprezes PZPN kpi z powołania weterana. „Ma podtrzymać atmosferę? Ponad 30-letni piłkarz z zawodnikami o 10 lat młodszymi?”

Marek Koźmiński, były wiceprezes PZPN i ex-reprezentant Polski, w rozmowie z TVP Sport zabrał głos na temat premierowych powołań nowego selekcjonera kadry narodowej. 

Były piłkarz stwierdził, że absencja kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego będzie ogromnym osłabieniem reprezentacji Polski nawet w kontekście rywalizacji z takimi rywalami jak Wyspy Owcze czy Mołdawia. Koźmiński wiele miejsca poświęcił defensorom, którzy znaleźli się wśród powołanych zawodników.

– Interesuję się ligą włoską. Będę krytyczny wobec młodszych kolegów z boiska. Powołanie Mateusza Wieteski się nie broni. W klubie jest słaby, jeśli chodzi o grę obronną. Źle zachował się również podczas ostatniego meczu kadry. Z kolei przy kreowaniu gry od tyłu jest niezły, to jedyne wytłumaczenie tego powołania, bo przecież czekają nas mecze, w których będziemy grali atakiem pozycyjnym – powiedział były obrońca, który wiele lat spędził w Serie A.

– Podobnie Sebastian Walukiewicz. W ostatnich dwóch meczach był w lidze włoskiej katastrofalny. Potrzebuje mentalnego wsparcia. Patryk Peda? Dałbym mu na razie medialny spokój. Może coś z tego będzie… – dodał.

Były wiceprezes PZPN zakpił z powołania do kadry Kamila Grosickiego. Koźmiński uważa, że doświadczony skrzydłowy nic już nie może wnieść zarówno do gry reprezentacji, jak i w szatni.

– Ma podtrzymać atmosferę? Ponad 30-letni piłkarz z zawodnikami o 10 lat młodszymi? Ja tego nie kupuję. Niemniej podkreślam, że to pierwsze powołania nowego selekcjonera, więc trzeba je potraktować z szacunkiem. Komentuję te powołania, bo tak należy zrobić. Nie mówię tego z sympatii czy antypatii, mówię o faktach. Na koniec dodam, że kadra potrzebuje rewolucji. Kto będzie grał za rok w tej kadrze? Grosicki, czy Benedyczak z Parmy? Niech kibice sobie odpowiedzą na to pytanie – zakończył wątek Marek Koźmiński.

Źródło: sport.tvp.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.