Debiutant skomentował powołanie do reprezentacji Polski. „Wielka duma, spełnienie dziecięcych marzeń. A ludzie będą mówić”

Na liście powołanych przez Michała Probierza na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski znalazł się przedstawiciel włoskiej trzeciej ligi. Jest nim 21-letni obrońca SPAL Patryk Peda.

21-letni obrońca w sierpniu został kupiony przez Palermo, ale na razie pozostaje na wypożyczeniu w Serie C. Patryk Peda broni barw SPAL.

Piłkarz zabrał głos na temat powołania do kadry narodowej. Zostało ono przyjęte przez ekspertów i kibiców z niedowierzaniem. Oczywiście pojawiło się też wiele głosów krytyki, najczęściej z ust tych, którzy w życiu nie widzieli występu Patryka Pedy.

– Wiadomo, że ludzie będą mówić. To normalne, bo jednak jest to jakaś kontrowersja. Cóż mogę powiedzieć? Jestem zawodnikiem Palermo, wypożyczonym do SPAL. Latem miałem wiele telefonów i ofert. Moja sytuacja kontraktowa ułożyła się jednak tak, że zostałem w dotychczasowym klubie. Palermo wykupiło mnie ze SPAL, które zgodziło się mnie sprzedać, ale tylko pod warunkiem, że zostanę tu na wypożyczeniu. Być może już w styczniu przeniosę się do Palermo, ale to już kwestia dogadania się między klubami. Na razie gram we wszystkich meczach i się rozwijam. Zdobywam doświadczenie, bo najważniejsza jest gra. Trener nie powołał mnie dlatego, że nie mam umiejętności. To nie jest powołanie z przypadku – podkreślił Peda w rozmowie z portalem „Łączy Nas Piłka”.

– Obrałem taką, a nie inną drogę. Latem mogłem dogadać się z polskim klubem i grać w ekstraklasie. Wtedy byłbym na pierwszym poziomie, ale postanowiłem inaczej. Teraz mam zapewnione granie, co jest dla mnie najważniejsze, i kontrakt z Palermo. Jestem tu, gdzie jestem, daję z siebie zawsze sto procent i tyle. A w przyszłym roku mogę już grać w Serie A, bo Palermo jest aktualnie na drugim miejscu w Serie B – kontynuował 21-latek.

– To wielka duma, spełnienie dziecięcych marzeń, więc były emocje. Cieszy też, że rodzina jest dumna i szczęśliwa. To na pewno wielka chwila w mojej karierze. No ale jeszcze wiele rzeczy jest do zrobienia, wiele marzeń do spełnienia. Trzeba jeszcze w tej reprezentacji zagrać. Na razie to tylko powołanie. Jeszcze wiele przede mną – dodał Peda.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.