Fernando Santos brutalnie szczery. „Proszę mi wybaczyć, ale polska liga…”

W wywiadzie z Fernando Santosem dla TVP Sport Jacek Kurowski zapytał selekcjonera reprezentacji Polski o jego opinie na temat naszej Ekstraklasy. Odpowiedź Portugalczyka była brutalnie szczera i nie pozostawiła złudzeń.

Selekcjoner reprezentacji Polski podkreślił, że w najbliższym czasie planuje obejrzeć z wysokości trybun kilka spotkań polskiej ligi. Na pierwsze dwa mecze w roli opiekuna naszej kadry narodowej Fernando Santos zdecydował się powołać tylko trzech zawodników z Ekstraklasy. Teraz Portugalczyk w wywiadzie z Jackiem Kurowskim dał do zrozumienia, że nie ma najlepszego zdania o naszej lidze.

– W pierwszej kolejności musimy określić charakterystykę ligi. Atmosfera jest fantastyczna, a stadiony kapitalne. Ale proszę mi wybaczyć, polska liga… Z jakiegoś powodu jest na 24. miejscu w rankingu – stwierdził.

– Niech kluby mi wybaczą, ale mówię to, co myślę. Polska liga ma wiele ograniczeń. Nie chcę nikogo krytykować. To, co jest dobre w polskiej piłce, to trenerzy, którzy dobrze pracują. Gdy oglądam mecze, to widzę, że piłkarze wiedzą, co mają robić – dodał Portugalczyk. 

W czerwcu reprezentacja Polski rozegra dwa kolejne spotkania pod wodzą Fernando Santosa. Najpierw zagra ona towarzysko w Warszawie z Niemcami, a później, na wyjeździe, zmierzy się w eliminacjach do EURO 20224 z reprezentacją Mołdawii.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.