fbpx

Jerzy Brzęczek: Patrząc na obecne wyniki reprezentacji, więcej osób docenia moją pracę

Jerzy Brzęczek był gościem Marcina Ryszki w programie „Oko w oko”. W rozmowie z dziennikarzem Goal.pl były selekcjoner wypowiedział się, między innymi, na temat swojej pracy w reprezentacji Polski.

Niedawno minęło pięć lat, odkąd Brzęczek został mianowany na selekcjonera reprezentacji Polski. Czy był to najtrudniejszy okres w jego karierze?

– Trudno powiedzieć, czy najtrudniejszy. Na pewno był okresem intensywnym, wymagającym, z wielką presją, pozytywnymi i negatywnymi momentami. W pewnym momencie wokół mojej osoby wytworzyła się dosyć niezdrowa atmosfera. Patrząc na to z perspektywy czasu, patrząc na to, że ja byłem strasznie krytykowany, że nie wygrywaliśmy z Holandią, Włochami, Portugalią – gdzie Włosi i Portugalczycy to byli mistrzowie Europy – to teraz patrząc na wyniki naszej reprezentacji… Myślę, że to był czas, w którym następowała przemiana w reprezentacji. Część zawodników zaczęła kończyć, zaczęliśmy wprowadzać młodych zawodników do reprezentacji. To nie zawsze łatwa sytuacja. Z drugiej strony realizowaliśmy te cele. Na pewno selekcjoner reprezentacji narodowej to jest zawsze taka osoba, że w szczególności w okresie, kiedy są zgrupowania, to jest na świeczniku cały czas – powiedział Brzęczek.

Szkoleniowiec przekonuje, że z perspektywy czasu coraz więcej osób docenia jego wkład w rozwój reprezentacji Polski.

– To pokazuje, że było wtedy tego (krytyki) bardzo dużo. Moja książka z panią Domagalik była bardzo dobra, uważam, że to trochę moja biografia, ale też trochę opis tego, co działo się wokół mojej oceny. Myślę, że teraz, rozmawiając z dziennikarzami i ludźmi, wszyscy doceniają tę pracę z perspektywy czasu. Jak odchodziłem z reprezentacji byliśmy na 18. miejscu w rankingach światowych, teraz jesteśmy w granicach miejsca 26. W trzech ostatnich meczach eliminacyjnych doznaliśmy dwóch porażek. Ja w eliminacjach na dziesięć meczów odniosłem jedną porażkę w Słowenii. W 10 meczach straciliśmy pięć bramek, teraz w trzech meczach straciliśmy już sześć bramek. A w większości to jest ta sama drużyna, którą ja prowadziłem – podkreślił trener, który aktualnie „robi” za eksperta w telewizji.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.