Kibice Wisły Kraków nie chcę u siebie Puszczy Niepołomice. „Nasz stadion to dla nas święte miejsce”

Puszcza Niepołomice pokonała w barażach Wisłę Kraków, a potem Bruk-Bet Termalikę Nieciecza i awansowała do PKO BP Ekstraklasy. Żubry mają w elicie grać na innym stadionie niż swój, bo ten nie spełnia wymogów. Odpowiednim obiektem dysponuje… Wisła i wydawało się, że Puszcza będzie grała przy Reymonta 22, ale nie wiadomo, czy do tego dojdzie, bo ostro zaprotestowali przeciwko temu kibice Białej Gwiazdy.

Ekipa z Niepołomic swoje domowe mecze w Ekstraklasie ma grać na stadionie Wisły Kraków oddalonym od obiektu Puszczy o niespełna 30 kilometrów. Przeciwko takiemu rozwiązaniu zaprotestowali jednak kibice Białej Gwiazdy. Na profilu facebookowym Ultra Wisła pojawił się ostry wpis. Część fanów Wisły nie chce Puszczy przy Reymonta.

„Dla stadionu przy Reymonta nadciąga wielkie zagrożenie. Jeśli bowiem jegomość Komar będzie przeżywał swoje dramatyczne kontuzje tak regularnie jak w barażach, trawa pod bramkami odgniecie się w kształt jego cielska na długie lata. To byłoby traumatyczne przeżycie dla naszych greenkeperów.

Już poważniej: stadion przy Reymonta to dla nas miejsce święte. Mówimy jasno i wprost: nie chcemy, by Puszcza swoje mecze rozgrywała właśnie tutaj. Po drugiej stronie Błoń jest miejsce, gdzie mają doświadczenie z obsługiwaniem tak niewielkiej grupy kibiców.

Nasza drużyna ma znów walczyć o awans i musi mieć ku temu jak najlepsze warunki. Ryzyko dodatkowego rycia naszej murawy musi zatem rodzić zrozumiałe obawy. Nie możemy samodzielnie pozbawiać się własnych atutów. Nie ma żadnych argumentów za tym, żeby Puszcza rozgrywała swoje mecze właśnie u nas.

Żadne dokumenty nie są jeszcze podpisane. Z tego miejsca apelujemy więc, aby osoby decyzyjne w tych tematach podjęły wszelkie możliwe kroki przeciwko takiemu rozwiązaniu. NIE dla Puszczy przy Reymonta!” – czytamy na profilu.

Foto: Ultra Wisła

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.