Kolejny trzecioligowy klub na skraju przepaści. „Przystąpienie do rozgrywek w rundzie wiosennej staje się wątpliwe”

Unia Janikowo poinformowała kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych o fatalnej kondycji finansowej klubu. Najprawdopodobniej zespół seniorów nie przystąpi w rundzie wiosennej do rozgrywek III ligi. Oświadczenie poniżej.

Oświadczenie Unii Janikowo

„Drodzy Kibice i sympatycy biało-niebieskich.

Kiedy 8 lipca br przejmowaliśmy Klub, to jego zadłużenie wynosiło 480 tys złotych. Dzięki ciężkiej pracy nowego Zarządu na dzień 1.12 zadłużenie klubu spadło do kwoty 280 tys z realną szansą na pokrycie tych zobowiązań w roku 2023.

Niestety w ostatnim czasie otrzymaliśmy wyrok trybunału FIFA, który orzekł o nakazie zapłaty po 170 tys złotych na korzyść naszych byłych zawodników – Raula Santana i Denzela Mendeza, co zwiększa zadłużenie klubu o 340 tys zł. Zawodnicy podważyli rozwiązanie kontraktu z ich winy i złożyli pozew przeciwko Unii Janikowo o bezpodstawne rozwiązanie kontraktu. Rozwiązanie nastąpiło przez przez poprzedni Zarząd dnia 14.01.2022. Ponadto Klub został ukarany przez trybunał FIFA zakazem transferowym do czasu spłaty zobowiązań dla zawodników z Hiszpanii.

Chcemy również poinformować Państwa, że w Polskim Związku Piłki Nożnej toczy się również postępowanie przeciwko Unii, a Klub pozywa były zawodnik Maciej Stefanowicz na kwotę 155 tys zł.

W chwili obecnej pomimo zadeklarowania przez sponsorów wsparcia klubu na poziomie z bieżącego roku, przystąpienie pierwszego zespołu Unii Janikowo do rozgrywek III ligi w rundzie wiosennej staje się wątpliwe.”

****

Unia Janikowo po rundzie jesiennej zajmuje 17. miejsce w tabeli drugiej grupy trzeciej ligi. Zespół zdobył zaledwie 10 punktów. Odniósł dwa zwycięstwa, czterokrotnie zremisował i poniósł jedenaście porażek.

Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay PZPN Raków Częstochowa reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.