Komentarze kibiców klubów z Niższych Lig na temat przedłużenia okresu obostrzeń. Część druga

Zakaz trenowania i rozgrywania meczów został przedłużony do 31 stycznia. Przepisy nie dotyczą zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz zawodników pobierających stypendium sportowe. Wciąż nie milkną echa tej decyzji Rady Ministrów wśród kibiców klubów z Niższych Lig.

Sympatycy futbolu na niższych szczeblach rozgrywek w swoich wypowiedziach w ogromnej większości odnoszą się negatywnie do przedłużenia zakazu trenowania i rozgrywania meczów dla piłkarzy amatorów. Wczoraj w jednej z publikacji cytowałem wpisy czytelników Galaktycznego Futbolu. Dziś „przebiegłem się” po sieci i również wynotowałem co ciekawsze, moim zdaniem, komentarze. Zapraszam.

Zastanawiające jest, że dorośli piłkarze amatorzy, którzy mogą normalnie pracować – nie mogą trenować. Natomiast dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły – mogą spotykać się na zajęciach sportowych.

Najlepsze jest to, że ci dorośli piłkarze spotykają się i tak regularnie, towarzysko. Ale jak widać na boisku już im nie wolno.

Niektórzy mogą trenować i to właśnie jest niesprawiedliwe.

Czytam, że przyjmują do wszelakich związków sportowych ludzi, by ci pod pozorem przygotowań do współzawodnictwa mogli normalnie żyć. Piłka nożna podlega pod najpotężniejszy związek sportowy w kraju, który ma komórki w każdym województwie. K**WA, na co czekacie? Na odwołanie lig?

Nie kumam, niższe ligi nie wchodzą we współzawodnictwo sportowe organizowane przez polskie związki sportowe? W takich wypadkach aktualne rozporządzenie daje zielone światło na trenowanie i udział w rozgrywkach.

Ja akurat siedzę w siatkówce młodzieżowej i normalnie trenujemy i gramy. W miniony weekend mieliśmy turniej towarzyski, a w najbliższy mamy ligi młodzieżowe. Na wszystko mamy kwity z ŁZPS, który przecież podlega pod PZPS. Wydaje mi się, że w piłce powinno być podobnie.

Amatorski futbol (sport uprawiany na zewnątrz) udaje, że się zamroził, a politycy udają, że wiedzą, po co go zamrozili. I nadzieja, że PZPN pokaże swoje wnioski z raportów medycznych, które są jasne – na boisku trudno o zakażenie.

A jak z 4 ligą? Dzieci trenują, a seniorzy mają zakaz? Przecież to idiota wymyślił…

******

Foto:medme.pl

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Komentarze kibiców klubów z Niższych Lig na temat przedłużenia okresu obostrzeń. Część druga”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.