Michał Probierz tłumaczył swoje decyzje. „Zmiana pokoleniowa musi nastąpić i jest to normalne”

Dziś odbyła się konferencja prasowa przed meczami reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024. Na pytania dziennikarzy odpowiadali Michał Probierz oraz Piotr Zieliński, który został mianowany kapitanem kadry pod nieobecność Roberta Lewandowskiego.

Swoją decyzję o przyznaniu opaski Zielińskiemu wytłumaczył dziennikarzom nowy selekcjoner.

– Piotrek bardzo długo jest w tej kadrze, ale ważna też jest jego osobowość. Mam nadzieję, że będzie mógł pomóc wprowadzać do kadry młodych zawodników – powiedział Probierz.

– To dla mnie wielki zaszczyt. To dla nas nowe otwarcie. Ja, trener, nowy sztab i wszyscy będziemy chcieli zrobić wszystko, by wygrać dwa spotkania i wywalczyć awans na EURO – stwierdził Zieliński.

Piotr Zieliński

Probierz został zapytany o powołania bramkarzy.

– Nie chcieliśmy w żaden sposób zmieniać hierarchii w bramce. Na tej pozycji nie mamy problemów. Wypadł Bartek Drągowski, wspólnie ustaliliśmy, żeby nie przyjeżdżał na reprezentację i powołaliśmy Marcina Bułkę – przyznał szkoleniowiec, który zabrał też głos na temat braku w kadrze Jana Bednarka.

– Każdy selekcjoner ma prawo do wyboru swoich zawodników, rozmawiałem z Janem Bednarkiem. Nie jest powiedziane, że on jest skreślony. Na dzisiaj postawiliśmy na taką grupę ludzi, która wierzę, że zdobędzie sześć punktów w tych dwóch najbliższych spotkaniach – podkreślił.

Ogromną sensację wywołało powołanie Patryka Peda, który na co dzień gra we włoskim Spal występującym w Serie C.

– Patryk Peda grał w kadrze U-21 regularnie. Z jego umiejętności i formy byłem bardzo zadowolony. W meczach pod moją wodzą był piłkarzem, który potrafił dużo wnieść do drużyny – powiedział selekcjoner.

Dla wielu osób zaskoczeniem było powołanie Kamila Grosickiego. W tym przypadku Michał Probierz również wytłumaczył swoją decyzję.

– Bardzo szanuję Kamila Grosickiego. Nie ma sensu mówić, kto skorzystał na nieobecności Roberta Lewandowskiego. Kamil jest doświadczony, a kadrze jest potrzebny ktoś, kto pomoże tych także młodych zawodników prowadzić. Znam dobrze Grosickiego, poza tym prezentuje on obecnie formę godną reprezentanta i zasługuje na to, by znaleźć się w kadrze – argumentował.

W kadrze na październikowe zgrupowanie znalazło się wielu młodych graczy.

– Zmiana pokoleniowa musi nastąpić i jest to normalne. W reprezentacji zostali piłkarze, którzy są w kadrze liderami. Są oni po to, by wprowadzić nowych. Nie wszyscy regularnie grają, chcieliśmy powoływać piłkarzy, którzy grają w klubach, by też ułatwić im granie na swoich pozycjach – przyznał selekcjoner.

Szkoleniowca próbowano ciągnąć za język w sprawie zajść po meczu Legii Warszawa z AZ Alkmaar.

– To nie jest pytanie do mnie – krótko uciął Michał Probierz.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.