Miedź Legnica sprowadziła młodzieżowca z RB Lipsk

18-letni prawy obrońca Michael Kostka wzmacnia Miedź! Występujący w ostatnich latach w młodzieżowych drużynach klubu RB Lipsk młodzieżowiec związał się z legnickim klubem kontraktem do 30 czerwca 2024 roku. Zawodnik, oprócz niemieckiego, posiada także polskie obywatelstwo. 

Utalentowany piłkarz urodził się w niemieckim Hanowerze i jest wychowankiem miejscowego klubu Hannover 96. Rodzice Kostki pochodzą z Polski, dlatego posługuje się również naszym paszportem i posiada status młodzieżowca.

W lipcu 2017 roku defensor przeniósł się do grup młodzieżowych RB Lipsk i z tym zespołem w minionym sezonie miał okazję występować m.in. w Lidze Młodzieżowej UEFA, notując 5 występów w tych prestiżowych juniorskich rozgrywkach. Ponadto w zakończonym sezonie zagrał 13 razy w meczach Bundesligi U19, zapisując na swoim koncie gola i asystę. W meczach sparingowych występował już także w pierwszej drużynie RB Lipsk. 

Ponadto Kostka występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski (w 2018 roku), a aktualnie (od 2019 roku) jest reprezentantem Niemiec do lat 19. Dla biało-czerwonych rozegrał 6 spotkań. W kadrze naszych zachodnich sąsiadów wystąpił dotychczas w 10 meczach. Zawodnik nominalnie występuje na prawej stronie obrony, ale może grać również na pozycji prawego skrzydłowego. 

– Szukaliśmy młodzieżowca, który wzmocni rywalizację na bokach. Jest to chłopak, który może grać jako boczny obrońca, wahadłowy, a być może trochę wyżej. Szkolił się i wychowywał w Niemczech. Występował w drużynach młodzieżowych RB Lipsk, ale miał też okazję zagrać w pierwszej drużynie. Oglądałem go w dwóch sparingach, w których wypadł dobrze. Bardzo mu zależało, żeby zagrać w Polsce, a u nas dostanie taką szansę – mówi trener Wojciech Łobodziński. 

Fot. Paula Lewandowska/miedzlegnica.eu


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.