Nagroda LOTTO Numer Miesiąca dla lidera ekstraklasy

W sezonie 2022/23 Ekstraklasa SA razem z Totalizatorem Sportowym również przyznają nagrodę Numer Miesiąca. W lipcu statuetka pojedzie do Wisły Płock, która w 3 pierwszych meczach sezonu zdobywała co najmniej 3 gole. To pierwsze drużynowe wyróżnienie w tej kategorii.

Wisła Płock rozpoczęła sezon od 3 zwycięstw. Najpierw „Nafciarze” pokonali Lechię Gdańsk (3:0), później Wartę Poznań (4:0), a w ostatniej kolejce w lipcu pewnie zgarnęli trzy punkty w starciu z mistrzami Polski (3:1). W każdym z powyższych spotkań trafiali do siatki przeciwników co najmniej trzy razy.

Dotychczas Numerem Miesiąca byli nagradzani poszczególni zawodnicy, tym razem pierwszy raz w historii statuetka powędruje do drużyny.

Wybór Numeru Miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie 2022/23 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń boiskowych, tradycyjnych statystyk oraz danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone. 

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to komisja złożona z przedstawicieli Ekstraklasy SA oraz Totalizatora Sportowego wybierze zdobywcę nagrody „Numer Sezonu”. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

NUMER MIESIĄCA 2022/23:

• Lipiec 2022: 3 pierwsze mecze sezonu z co najmniej 3 golami (Wisła Płock)

Źródło i foto: Biuro Prasowe Ekstraklasa SA

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.