Niespodzianka w Zabrzu. Mistrz Polski przegrał z Górnikiem (WIDEO)

Górnik Zabrze w drugim niedzielnym spotkaniu 12. kolejki PKO Ekstraklasy pokonał Raków Częstochowa (2:1). Drużyna Jana Urbana odniosła zwycięstwo po trzech ligowych meczach bez wygranej.

Zabrzanie od początku spotkania nie zamierzali iść na wymianę ciosów z aktualnym mistrzem Polski. Górnik skupił się na grze z kontry. Raków natomiast postawił na atak pozycyjny.

Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie. Daisuke Yokota wpadł z piłką w pole karne, jego pierwszy strzał zablokował Adnan Kovacević. Japończyk poprawił z ok. 17 metrów i piłka trafiła do siatki Rakowa.

Górnik podwyższył prowadzenie w 22. minucie. Ponownie w roli głównej wystąpił Yokota, który strzałem po ziemi zmusił do kapitulacji bramkarza Rakowa.

Druga część gry rozpoczęła się od strzału obok bramki Władysława Koczerhina z ok. 17 metrów obok słupka. Wydawało się, że Raków rzuci się do ataków. Tak jednak się nie stało.

Dopiero w 82. minucie mistrzowie Polski zdobyli bramkę kontaktową. Yeboah zagrał do Ante Crnaca, a ten pokonał Bielicę.

Raków dopiero teraz ruszył do ofensywy i chwilę później zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Bramka jednak nie padła. W doliczonym czasie uderzał głową Crnac, Bielica końcami palców wybił futbolówkę na rzut rożny. Po chwili z dystansu przymierzył Koczerhin, ale piłka minęła bramkę. Na więcej piłkarzu Rakowa nie było dziś stać i mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Górnika.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 2:1 (2:0)
1:0 – Daisuke Yokota 10′
2:0 – Daisuke Yokota 22′
2:1  – Ante Crnac 82′

Składy:

Górnik Zabrze: Daniel Bielica – Boris Sekulić, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza (34′ Michal Siplak) – Szymon Czyż (87′ Adrian Kapralik), Damian Rasak, Dani Pacheco – Daisuke Yokota, Piotr Krawczyk (73′ Sebastian Musiolik), Kamil Lukoszek (87′ Robert Dadok).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević – Bogdan Racovitan (62′ Jean Carlos Silva), Adnan Kovacević (69′ Ben Lederman), Milan Rundić (46′ Zoran Arsenić) – Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Władysław Koczerhin, Kamil Pestka (46′ Dawid Drachal) – Sonny Kittel (62′ John Yeboah), Ante Crnac, Bartosz Nowak.

Żółte kartki: Siplak, Pacheco, Janicki (Górnik) oraz A. Kovacević, Koczerhin, Tudor (Raków).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).