Sensacyjny wybór na nowego trenera Wieczystej Kraków. Niespodziewany zwrot akcji

Władze Wieczystej Kraków tydzień temu rozwiązały umowę z Franciszkiem Smudą. Wiele wskazywało na to, że jego następcą zostanie Krzysztof Brede. Z informacji podawanych przez „Przegląd Sportowy” wynika jednak, że kolejnym trenerem Wieczystej Kraków będzie Kamil Kiereś.

Franciszek Smuda od 27 czerwca 2021 r. był trenerem Wieczystej Kraków. Tydzień temu kontrakt między byłym selekcjonerem reprezentacji Polski a krakowskim klubem został rozwiązany za porozumieniem stron. Obecnie tymczasowym szkoleniowcem prowadzącym drużynę Wieczystej Kraków jest były asystent Smudy, Rafał Jędrszczyk.

W ciągu ostatnich dni trwały spekulacje na temat nowego trenera krakowskiego trzecioligowca. Szymon Jadczak poinformował, że największe szanse na objęcie tego stanowiska ma Krzysztof Brede. Wcześniej Wieczystej odmówił Maciej Musiał, szkoleniowiec Garbarni.

Jak podaje jednak „Przegląd Sportowy” obecnie najbardziej prawdopodobne jest powierzenie funkcji trenera Wieczystej Kamilowi Kieresiowi, który był ostatnio związany z Górnikiem Łęczna.

W kwietniu 47-latek złożył rezygnację ze stanowiska, które piastował przez blisko trzy lata. W tym czasie zaliczył z zespołem dwa awanse z rzędu. Najpierw z drugiej do pierwszej ligi, a następnie do Ekstraklasy.

Kamil Kiereś w czasie swojej kariery trenerskiej, oprócz Górnika Łęczna, pracował w takich klubach jak GKS Bełchatów, GKS Tychy i Stomil Olsztyn.

Wieczysta Kraków po sześciu spotkaniach znajduje się dopiero na czwartym miejsce w tabeli czwartej grupy III ligi.

Źródło: Przegląd Sportowy

Foto: Górnik Łęczna/Jacek Ziemianin

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.