fbpx

Transferowy hit w Ekstraklasie. Raków Częstochowa znalazł następcę Iviego Lopeza

Po koszmarnej kontuzji swojej największej gwiazdy Iviego Lopeza Raków Częstochowa musiał poszukać jego następcy. Hiszpana ma zastąpić John Yeboah.

Jak poinformował Marcin Torz z „Super Expressu”, mistrz Polski zdecyduje się na transfer piłkarza Śląska Wrocław. Te informacje potwierdzili również dziennikarze TVP Sport. 23-letni zawodnik ma wkrótce przejść testy medyczne w częstochowskim klubie.

Władze Rakowa musiały szybko zareagować na kontuzję Lopeza, który będzie pauzował przez 8-10 miesięcy. Wybór padł na Johna Yeboaha ze Śląska Wrocław, do którego trafił on w lipcu ubiegłego roku dołączając z holenderskiego Willem II. Wcześniej spędził sezon na wypożyczeniu w trzecioligowym MSV Duisburg.

22-latek stał się niekwestionowanym liderem WKS-u. W 32 ligowych meczach zdobył 10 bramek i zanotował dwie asysty. Trzy kolejne trafienia zaliczył w Pucharze Polski.

Yeboah wzbudzał ogromne zainteresowanie na rynku transferowym. Najgłośniej mówiło się o kierunku francuskim. Oferty złożyły grające w Ligue 1, Clermont i Le Havre, ale były to oferty niewystarczająco satysfakcjonujące do zaakceptowania.

Marcin Torz z „Super Expressu” poinformował, że Yeboah trafi do Rakowa za 1,5 miliona euro. Piłkarz ma niebawem przejść w Częstochowie testy medyczne. Być może będzie gotowy na zbliżające się spotkanie 1. rundy el. LM z Florą Tallinn (11.07).

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.