Transferowy hit Wieczystej Kraków. Z europejskich pucharów do polskiej III ligi

Denys Faworow został nowym zawodnikiem Wieczystej Kraków. W poprzednim sezonie ten 31-letni obrońca występował w Zorii Ługańsk, czyli zespole z ukraińskiej ekstraklasy.

Wieczysta dokonuje poważnych wzmocnień przed rywalizacją w III lidze. Kilka tygodni temu klub ogłosił pozyskanie Michała Maka. Wcześniej do krakowskiego teamu dołączył obrońca Adrian Klimczak, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy pierwszoligowego ŁKS-u Łódź. Kontrakt podpisał też Błażej Augustyn z Jagiellonii Białystok.

We wtorek Wieczysta potwierdziła kolejny, sensacyjny transfer. Piłkarzem krakowskiego zespołu został 31-letni Ukrainiec, Denys Faworow. Prawy obrońca podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o rok.

Dlaczego ten transfer można uznać za sensacyjny? Pozyskanie Faworowa skomentował Piotr Słonka, ekspert od ukraińskiego futbolu, znany na Twitterze jako BuckarooBanzai.

„To kawał dobrego gracza. Od kilku dni słyszałem, że jeżeli gdzieś pójdzie, to pewnie do Ekstraklasy. Na ten sezon wróżono mu raczej grę w europejskich pucharach w jednym z ukraińskich klubów. W Zorii miał ekstraklasową pensję” – napisał.

Faworow od trzech lat był piłkarzem Zorii Ługańsk. Jego kontrakt wygasł w 2022 roku i 31-latek stał się wolnym zawodnikiem. Łącznie w tym klubie rozegrał 53 spotkania. W zeszłym sezonie grał w eliminacjach do Ligi Europy i fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. We wszystkich meczach dla Zorii strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst. Zoria aktualnie gra w eliminacjach do LKE.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.