Wicemistrz Polski „podebrał” zawodnika ligowemu rywalowi

Bartosz Nowak na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 28-letni pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nowy zawodnik Rakowa urodził się 25 sierpnia 1993 roku w Radomiu. Mierzy 180 centymetrów wzrostu. Swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych klubach w swoim rodzinnym mieście. Jeszcze jako junior przeniósł się do Gwarka Zabrze, z którego ruszył w dorosłą karierę. a ta zaczęła się w Polonii Bytom i była kontynuowana w Miedzi Legnica, Ruchu Chorzów i Stali Mielec.

W tej ostatniej drużynie Nowak był jednym z najlepszych zawodników zaplecza Ekstraklasy, notując w 2 sezony ponad 20 bramek i asyst. 28-letni pomocnik w 2020 roku trafił do Górnika Zabrze, którego był niezwykle ważnym ogniwem. Łącznie dla zabrzan zanotował 71 występów, zdobywając 15 bramek i dorzucając do tego 11 asyst. Jedną z tych bramek Nowak zdobył już w tym sezonie w spotkaniu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Radomiakiem Radom. 

– Bartek to zawodnik, który w ostatnich sezonach był bardzo ważnym ogniwem swojej drużyny i wyróżniającym się graczem Ekstraklasy. Cieszymy się, że dołączył do Rakowa i jesteśmy przekonani, że wzmocni rywalizację w składzie, pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów – komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy. 

Źródło i foto: Biuro Prasowe Rakowa Częstochowa

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.