Wieczysta Kraków zdemolowała trzecioligowca w Pucharze Polski (WIDEO)

Wieczysta Kraków pokonała trzecioligowe Podhale Nowy Targ 6:2 w meczu półfinału Pucharu Polski okręgi małopolskiego. W finale, 8 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej, dream team z Krakowa zmierzy się z Bruk-Betem Termaliką II Nieciecza.

Już w 87. sekundzie gry Radosław Majewski pięknie uderzył z wolnego na 1:0. Potem Wieczysta przejęła całkowicie kontrolę na boisku. W efekcie w ósmej minucie na 2:0 podwyższył Patryk Kołodziej.

Trzecioligowcy z Nowego Targu nie zamierzali jednak tak łatwo się poddać. Już w 12. minucie Olaf Nowak zmniejszył stratę. Oba zespoły miały jeszcze swoje okazje do zdobycia bramek. Jedną z nich wykorzystali goście w 29. minucie. Stan rywalizacji wyrównał Juliusz Molis.

Od początku drugiej połowy Wieczysta rzuciła się do piorunujących ataków. Zawodnicy Franciszka Smuda podeszli bardzo wysoko, a Podhale nie radziło sobie z pressingiem. Po jednej z akcji krakowskiego zespołu, Janso faulował Hebla i obejrzał drugą w tym meczu żółtą, a w konsekwencji, czerwoną kartkę.

Wówczas zawodnicy Wieczystej całkowicie zdominowali trzecioligowego rywala. Najpierw Kołodziej w 47., a potem Jankowski w 54. minucie, pokonali bramkarza Podhala.

Wieczysta kontrolowała sytuację, na bramkę drużyny z Nowego Targu sunął atak za atakiem. Piłkarze lidera zachodniej grupy małopolskiej z ogromną łatwością odbierali futbolówkę gościom i stwarzali sobie okazje do podwyższenia wyniku.

W 70. minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Majewski i było już 5:2. A za moment po kontrze Patrik Misak podwyższył na 6:2. Trzeba przyznać, że gdyby zawodnicy Wieczystej mieli lepiej nastawione celowniki, mecz zakończyłby się wynikiem dwucyfrowym.

W finał małopolskiego Pucharu Polski zmierzą się Wieczysta i Bruk-Bet II Termalica Nieciecza. Mecz będzie przedsmakiem baraży o awans do III ligi, w których oba zespołu również staną naprzeciwko siebie.

Jako ciekawostkę należy dodać, że podczas środowego meczu kibice Wieczystej zbierali podpisy pod petycją o.… zwolnienie Franciszka Smudy. Więcej szczegółów TUTAJ

Wieczysta Kraków – Podhale Nowy Targ 6:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Majewski 2, 2:0 Kołodziej 8, 2:1 Nowak 12, 2:2 Molis 29, 3:2 Kołodziej 47, 4:2 Jankowski 54, 5:2 Majewski 70, 6:2 Misak 72.
Wieczysta: Plewka – Bąk (80 Porębski), Michalski, Kołodziej, Kumah (77 Guzik) – Pietras (85 Supel), Moulin (59 Misak), Michalski – Hebel, Jankowski, Peszko (85 Linca).
Podhale: Styrczula – Kowalski, Lech (61 Lepiarz), Kapuściński, Janso – Szynka, Gałecki, Serafin (71 Rakowski), Płatek (61 Szymorek), Molis (55 Furtak) – Nowak (61 Pierzchała).
Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Lech, Janso dwie. Czerwona kartka: Janso (46). Widzów: 250.