Wieczysta przypieczętowała mistrzostwo grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. „Nie zamierzam odpuszczać liderom zespołu”

Wieczysta Kraków, po zwycięstwie w Oświęcimiu z miejscową Unią, postawiła pieczęć na mistrzostwie grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Podopieczni Franciszka Smudy zapewnili sobie pierwsze miejsce na trzy kolejki przed końcem sezonu 2021/22.

Zespół Unii Oświęcim, który wciąż nie jest pewny IV-ligowego bytu, od początku meczu ustawił szczelne zasieki w defensywie. Dream team z Krakowa miał problemy z ich sforsowaniem. W pierwszej połowie licznie zgromadzeni na trybunach kibice nie zobaczyli goli, a w powietrzu wisiała kolejna sensacja.

Po zmianie stron piłkarze lidera podkręcili tempo gry i w 60. minucie zdobyli prowadzenie po strzale Macieja Jankowskiego. Ten sam zawodnik na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem Wieczystej 2:0, a po ostatnim gwizdku sędziego Franciszek Smuda udzielił krótkiej wypowiedzi.

– Mecz taki sam, jak każdy inny. Narzuciliśmy swoje warunki. Musieliśmy być cierpliwi, czekając na błąd przeciwnika. W końcu go popełnił – powiedział szkoleniowiec Wieczystej, który dodał, że nie zamierza w ostatnich meczach sezonu oszczędzać swoich liderów.

– Nie zamierzam odpuszczać liderom zespołu, żeby nie wypadli z rytmu gry. Będziemy rotować składem – podkreślił.

Unia Oświęcim – Wieczysta Kraków 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jankowski 60, 0:2 Jankowski 87.

Unia Oświęcim: Sztekler – Ryszka, Czarnik, Pacyga (90 Gubała), Ryś – Snadny (75 Steń), Dziedzic, Szcząber, Pawela (50 Lewandowski 65 Rzeszutko) – M. Szewczyk, Czapla.

Wieczysta Kraków: Plewka – Bąk, Gamrot, Jampich, Kumah – Kołodziej, Pietras (90 Michalski) – Peszko (80 Frańczak), Majewski (79 Guzik), Hebel (75 Linca) – Jankowski.

Sędziował: Lucjan Wesołowski (Oświęcim). Żółte kartki: Ryszka, Czarnik – Gamrot. Widzów: 500.