Wisła Płock wykupiła zawodnika z Pordenone Calcio

Wisła Płock doszła do porozumienia z Pordenone Calcio w sprawie wykupienia Adama Chrzanowskiego. Zawodnik, który ostatnie pół roku spędził na zasadzie wypożyczenia z włoskiego klubu, podpisał kontrakt z Nafciarzami do 30 czerwca 2025.

Urodzony 31 marca 1999 roku w Warszawie obrońca swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w KS-ie Raszyn, skąd jako nastolatek przeszedł do juniorów Znicza Pruszków. Po debiucie w pierwszej drużynie na poziomie trzeciej ligi przeniósł się do Lechii Gdańsk. W jej barwach w wieku siedemnastu lat zadebiutował w ekstraklasie, aż latem 2016 roku został wypożyczony do młodzieżowej drużyny ACF Fiorentina. Jego pierwsza przygoda we Włoszech trwała rok. Następnie wrócił do kraju, a w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 rozegrał w Lechii dziesięć meczów w ekstraklasie.

W następnym sezonie udał się na półroczne wypożyczenie do pierwszoligowych Wigier Suwałki. Później podpisał kontrakt z włoskim Pordenone Calcio, choć wiosnę 2020 roku spędził jeszcze na wypożyczeniu w pierwszoligowej Miedzi Legnica. W kampanii 2020/21 zanotował z kolei trzynaście występów w Serie B oraz cztery jesienią poprzedniego sezonu. Zawodnik ma również na koncie wiele występów w kilku kategoriach wiekowych młodzieżowych reprezentacji Polski.

W styczniu 2022 roku został na pół roku wypożyczony do Wisły z włoskiego klubu. W rundzie wiosennej rozegrał w niebiesko-biało-niebieskich barwach dziewięć spotkań na poziomie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Umowa transferu czasowego zawierała opcję pierwokupu, z której Wisła Płock postanowiła skorzystać. Adam Chrzanowski podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025.

fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.