fbpx

Wzruszająca przemowa Jakuba Błaszczykowskiego. „Reprezentacja Polski była marzeniem, później stała się rzeczywistością, a teraz to wszystko odchodzi”

Jakub Błaszczykowski w piątek rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. Na czwartkowej konferencji prasowej piłkarz z trudem ukrywał wzruszenie.

Kuba Błaszczykowski rozegrał do tej pory 108 oficjalnych spotkań w reprezentacji Narodowej. Ostatni, 109. mecz, będzie miał miejsce w piątkowy wieczór na PGE Narodowym w towarzyskiej potyczce z Niemcami. Były kapitan naszej kadry podkreślił, że będzie to wyjątkowy moment i z wielkim trudem ukrywał wzruszenie podczas konferencji prasowej.

– Przede wszystkim na samym początku chciałem podziękować panu prezesowi i trenerowi, że mogę w tym dla mnie ważnym wydarzeniu uczestniczyć. Jestem za to bardzo wdzięczny. Wczoraj, przyjeżdżając na reprezentację, dotarło do mnie, że to już jest ten moment, w którym będę miał przyjemność podziękować za lata reprezentowania swojego kraju – powiedział Błaszczykowski.

– Myślę, że przez te kilkanaście lat były momenty, w których mogliśmy się cieszyć, były momenty, w których ponosiliśmy porażki, ale tak jest też w sporcie. Na pewno to, co dla mnie było bardzo ważne, to żeby zawsze dawać z siebie sto procent i myślę, że to było zawsze na najwyższym poziomie – podkreślił.

– Na pewno najtrudniejszą rzeczą, jaka będzie tu dla mnie, to panowanie nad swoimi emocjami. Jest to ostatni mecz, reprezentacja Polski dla małego Kuby Błaszczykowskiego była marzeniem, później stała się rzeczywistością, a teraz to wszystko odchodzi. Takie jest życie i ja osobiście życzę wszystkim kolegom z reprezentacji, żebyśmy mieli coraz więcej sukcesów, cieszyli się z nich i tego życzę również trenerowi i wszystkim Polakom. Wybaczcie moje emocje, ale czuję się, jakbym był w jakimś filmie – dodał.

– Trudno jest mi wybrać jeden moment w reprezentacji. Tak jak wspomniałem, były i dobre, i rozczarowujące, ale zawsze są to nasze momenty i wybrać jeden byłoby po prostu bardzo trudno – zakończył.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.