Zamieszanie wokół spotkania w Jabłonnie. Sędzia nie zgodził się na rozegranie meczu

Nie odbył się zaplanowany na 14 marca mecz pierwszej grupy warszawskiej klasy okręgowej pomiędzy Wisłą Jabłonna i Bugiem Wyszków.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jak twierdzi klub z Wyszkowa, o zakażeniu wirusem COVID19 u jednego z graczy, w Wiśle wiedziano już od piątku.

Nie odbył się mecz ligowy pomiędzy Wisłą Jabłonna a Bugiem. Powodem jest zachorowanie na covid-19 przez gracza z Jabłonny. Skandalicznym jest fakt, że gospodarze mimo, iż o pozytywnym wyniku testu wiedzieli od piątku, to tym fakcie nie poinformowali ani związku ani naszego klubu – informuje Bug Wyszków za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dodatkowym kuriozum tej sytuacji jest fakt, że zgodnie z obowiązującymi przepisami po odizolowaniu chorego, pozostała część kadry może bez problemu uczestniczyć w meczach ligowych. Mimo tego sędzia nie zgodził się na rozegranie spotkanie. Do sprawy na pewno wrócimy – podkreślają działacze z Wyszkowa.

Wpis na fanpage’u Bugu został skomentowany również przez jednego z sympatyków Wisły Jabłonna.

A o waszym zachowaniu już nic nie napiszecie? Wyzwiska i ogólny brak kultury… Wisła dostała informacje od zawodników przed meczem (jeden źle się czuje, ale nie miał jeszcze testu, a drugi miał test z wynikiem pozytywnym, o czym nas poinformował w niedzielę). Najlepszy popis dał Pan prezes, który klął na lewo i prawo. Sędziowie podjęli taką, a nie inną decyzję. Rozumiem Wasze rozgoryczenie, bo nikomu taka sytuacja nie jest na rękę, ale przestańcie się już mazać.

Do sprawy odniósł się również kierownik Wisły.

Fakty są takie: 12.03. zawodnik miał zrobiony test. Wynik okazał się pozytywny. Klub dowiedział się o tym kiedy dzwoniliśmy w niedzielę ok. 12.00 do zawodnika żeby przyjechał na mecz, bo inny z zawodników się rozchorował. O zaistniałej sytuacji poinformowaliśmy sędziego głównego i to on po konsultacjach ze związkiem podjął taką decyzję. Tyle w temacie. Liga dopiero rusza i nie wiecie co może się wydarzyć u was, więc nie wydawajcie pochopnych sądów. O zachowaniu waszych działaczy i trenera nawet nie ma co pisać. Co to znaczy, że można odizolować zawodnika a reszta funkcjonuje normalnie? Jeśli jedna osoba w rodzinie jest chora to reszta może funkcjonować normalnie? Gdzie logika? – napisał Krzysztof Biernat..

Zaczyna się robić ciekawie jak stwierdził Sochevka FOTO, czyli Dawid Szafrański, współpracujący z naszym portalem.

GF będzie próbował skontaktować się z oboma klubami.

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97

Foto jorono z Pixabay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Zamieszanie wokół spotkania w Jabłonnie. Sędzia nie zgodził się na rozegranie meczu”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.