Związek piłkarski niszczy czyjąś pracę, ambicje i energię

Niesłychanie emocjonalny wpis został zamieszczony na nieoficjalnym profilu Watry Białka Tatrzańska, zespołu występującego we wschodniej grupie małopolskiej IV ligi.

Wpis wspomniany na wstępie dotyczy komunikatu jaki opublikował Małopolski Związek Piłki Nożnej. (link TUTAJ). Władze wojewódzkiej federacji przedstawiły wstępny zarys terminarza IV-ligowych rozgrywek. Mecze zaplanowano w systemie środa-sobota. Mówimy o poziomie IV ligi, gdzie ogromna część zawodników normalnie pracuje.

W tym samym komunikacie MZPN czytamy również:

„Z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z zagrożeniem pandemicznym przypominamy ważny punkt Regulaminu rozgrywek piłkarskich IV ligi i niższych klas MZPN na sezon 2020/2021.

W sytuacji braku możliwości zakończenia rozgrywek spowodowanej siłą wyższą, która nastąpi po rozegraniu 50% lub więcej zaplanowanych kolejek jako tabelę końcową przyjmuje się tabelę po ostatniej rozegranej kolejce, przy założeniu, iż wszystkie zaległe mecze tej i poprzednich kolejek, które nie odbyły się w terminach wcześniejszych, uznaje się za nierozegrane bez przyznawania punktów.

Przypomnę, że pierwsze dwie kolejki rozgrywek IV ligi małopolskiej zaplanowane na 20/21 oraz 27/28 marca zostały odwołane.

W nawiązaniu do komunikatu Małopolskiego ZPN-u, na nieoficjalnym facebookowym profilu Watry Białka Tatrzańska, pojawił się wpis, którego podstawowym pytaniem jest:

Czy ktoś w tym szaleństwie bierze pod uwagę czyjąś pracę?

Kluby sportowe, między innymi takie jak nasza Watra. To zespoły opierające się w głównej mierze, na osobistym wkładzie i poświęceniu jednostek. Niejednokrotnie to poświęcenie w klub i sportową ideę jest ogromne, angażujące prywatne środki i czas. Podejmując tak radykalne, niejednolite w ocenie i wybiórcze decyzje, związek piłkarski niszczy czyjąś pracę, czyjeś ambicje i energię. Jednocześnie w żaden sposób nie pomagając klubom, które włożyły w funkcjonowanie klubu niejednokrotnie ponadnormatywne środki. Dlaczego region nie podejmuje rękawicy? Choćby angażując kluby w ruchy stowarzyszeniowe.

Sport amatorski jest równie ważny co ten sam nomen omen amatorski tylko, że filmowany przez kamery. Bowiem, czym tak drastycznie różnią się Niższe Ligii od tych III i II lig. Zarówno tam i tutaj gra się po jedenastu. Zarówno tam jak i w niższych ligach dba się o zdrowie i reżim sanitarny. Zarówno tam jak i w niniejszym szczeblu Chce się Żyć, poprzez pasję wzmacniać siebie samego!

Nie pozostaje nic innego, jak tylko podpisać się pod tymi słowami.

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Foto: IlyaMi z Pixabay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.