Aleksandar Vuković po zwycięstwie Legii w Lubinie. „Można mieć zastrzeżenie do naszej gry”

Legia Warszawa wygrała 3:1 z Zagłębiem Lubin w meczu 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Aleksandar Vuković, szkoleniowiec stołecznej drużyny, mimo zwycięstwa miał zastrzeżenia do gry swoich podopiecznych.

Trener Aleksandar Vuković:

– Ważne zwycięstwo, które jest powodem naszego największego zadowolenia. Można mieć zastrzeżenia do naszej gry. Będziemy robić analizę, bo na pewno stać nas na dużo więcej. Jesteśmy w takim miejscu, w którym trzy punkty były jednak kluczowe. Przed chwilą wygrywając mistrzostwo Polski, przegraliśmy tutaj 1:2. To nie jest łatwy teren, a Zagłębie ma dużo jakości. Ten styl gry zostawia trochę do życzenia, ale biorąc to wszystko pod uwagę, nie biorę tego tak za bardzo do siebie.

– Najważniejsze są punkty. Mieliśmy świadomość, że przed meczem spadliśmy na ostatnie miejsce. Takie informacje nie wpływają pozytywnie na psychologię drużyny. Tym bardziej, że ten zespół jest przyzwyczajony do walki o inne cele.

– Rafa Lopes na wczorajszym treningu doznał kontuzji niezbyt groźną w dłuższym okresie, ale taką, która wykluczyła go w dzisiejszym meczu. Rafa bardzo chciał dzisiaj zagrać, ale nie było takiej możliwości. Zawodnik doznał delikatnego złamania palca. 

– Dopiero strzelony gol Zagłębia spowodował sytuację, której chcieliśmy uniknąć. Zostawiliśmy zbyt dużo pola do gry naszym rywalom. Nie powinno dojść do sytuacji, w którym faulujemy przeciwnika w takim miejscu. To był błąd w naszym ustawieniu. W głowach zawodników pojawiła się myśl „musimy to jakkolwiek dowieść”. Chciałem pomóc zespołowi zmianami z ławki, ale też rozumiałem co siedzi w głowach moich piłkarzy. Najważniejsze były trzy punkty i gratuluję drużynie.

– Transfer Luquinhasa jest dosyć blisko. Jeżeli w przyszłym tygodniu nie zostaną dopięte szczegóły, to wszystko jeszcze będzie możliwe. Na ten moment wygląda to jednak tak, że Luquinhas nas opuści.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 1:3 (0:2)

Gole: Szysz (48′) – Rosołek (41′), Kopacz (45′ sam.), Wszołek (88′) 

Żółte kartki: Chodyna (37’) – Wieteska (11’), Josue (19’), Johansson (53’) 

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kopacz, Ławniczak, Bartolewski -Scekić, Poręba (Dudziński 85’) -Daniel (Misiak 90′) Pieńko (Łakomy 74’), Szysz (Kłudka 90′) – Podliński (Doleżal 74’)

Rezerwowi: Bieszczad, Lepczyński, Balić, Kłudka, Kizyma, Łakomy, Masiak, Dudziński, Doleżal

Legia Warszawa: Boruc – Rose, Wieteska, Hołownia – Johansson, Slisz, Sokołowski, Skibicki (Nawrocki 46’) – Josue (Wszołek 81’), Pekhart, Rosołek (Muci 71’)

Rezerwowi: Miszta, Wszołek, Kharatin, Celhaka, Nawrocki, Muci, Włodarczyk, Ciepiela

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.