fbpx

Aurelien Nguiamba przed meczem w Warszawie: Kiedy przychodziłem do Jagiellonii koledzy mi wyjaśnili czym dla tej społeczności są mecze z Legią

Kiedy przychodziłem do Jagiellonii koledzy mi wyjaśnili czym dla tej społeczności są mecze z Legią, szczególnie dla naszych kibiców. Oczywiście, jeżeli wyjdę na boisko to dam z siebie wszystko, tak jak w każdym innym spotkaniu, natomiast nie ma dla mnie meczów bardziej lub mniej ważnych – powiedział przed starciem z Legią Warszawa pomocnik Jagiellonii, Aurellien Nguiamba.

Francuz doskonale zdaje sobie sprawę z wagi piątkowego starcia. – Kiedy przychodziłem do Jagiellonii koledzy mi wyjaśnili czym dla tej społeczności są mecze z Legią, szczególnie dla naszych kibiców. Niemniej jak już powiedział trener za to spotkanie możemy zgarnąć trzy punkty. Oczywiście, jeżeli wyjdę na boisko to dam z siebie wszystko, tak jak w każdym innym spotkaniu, natomiast nie ma dla mnie meczów bardziej lub mniej ważnych. Za każde mogę zdobyć taką samą liczbę „oczek”. Jedno jest pewne, w piątek dam z siebie tyle, na ile będzie mnie stać – zapowiada środkowy pomocnik.

Podczas spotkania nie zabrakło pytań o przyszłość „Auriego”. – W tej chwili nie rozmawiamy o przyszłości, skupiam się na najbliższych trzech meczach tylko o tym myślę. W tej chwili niczego nie wykluczam, żaden scenariusz nie jest nierealny. W Jagiellonii czuję się bardzo dobrze, ponieważ gram, a na tym mi zależało najbardziej. Cieszę się także, że kibice mnie doceniają i pozytywnie oceniają moje występy. Nie chcę jednak teraz przewidywać, co się wydarzy. Najważniejszy jest obecnie mecz z Legią – zapewnia były młodzieżowy reprezentant „Trójkolorowych”.

Czy Ekstraklasę można porównać do Serie A, czy Ligue 2, w których Aurie wcześniej występował? – W Italii rozegrałem tylko trzy mecze, więc na pewno nie jestem ekspertem od tej ligi. Znam ją bardziej od tej treningowej strony. Mam większe porównanie w stosunku do Ligue 2. Na pewno w Ekstraklasie dużą rolę odgrywa przygotowanie fizyczne i jak w moich poprzednich klubach, tak samo tutaj bazowałem na technice, tak gra w Polsce pokazała, że mam jeszcze rezerwy w pracy nad grą fizyczną i tutaj mam jeszcze coś do poprawy. To jednak nie oznacza, że w Polsce nie ma zawodników dobrych technicznie. Wręcz przeciwnie – zakończył Aurellien Nguiamba.


Foto: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.