Droga do odkupienia i mistrzostwa świata! „Brazylia 2002: Prawdziwa Historia” tylko na Viaplay

W 1998 roku reprezentacja Brazylii w piłce nożnej doznała jednego z największych upokorzeń w swojej historii. W finale mistrzostw świata we Francji uznawani za faworytów Canarinhos wyraźnie przegrali z gospodarzami 0:3. Kiedy cztery lata później Brazylijczycy jechali na mundial do Korei i Japonii ich cel był jasny – odkupienie win i triumf w całej imprezie.

’Brazylia 2002: Prawdziwa Historia’ to opowieść o drużynie, która walczyła o odzyskanie zaufania, a zarazem spełnienie marzeń milionów rodaków, przedstawiona od strony szatni. W filmie wykorzystano najciekawsze fragmenty z sześciu godzin nigdzie dotąd niepublikowanych materiałów archiwalnych, nakręconych przez jednego z zawodników Juliano Bellettiego, podczas turnieju. Produkcja jest już dostępna dla polskich widzów wyłącznie na Viaplay.

Po finałowej klęsce nad Sekwaną reprezentacja Brazylii wracała do kraju w niesławie i ogniu krytyki ze strony mediów i kibiców. Zabrakło talentu, kreatywności i kompetencji grzmieli brazylijscy dziennikarze, choć dla wszystkich było jasne, że w tej ekipie niemal na każdej pozycji występował gracz o statusie międzynarodowej gwiazdy. Potencjał ten pozwalał, a wręcz nakazywał dążenie tylko do jednego celu – zdobycia tytułu mistrzów świata. Jego realizacji podczas mundialu w 2002 roku podjął się nowy szkoleniowiec Canarinhos, Luiz Felipe Scolari.   

Unikatowy materiał filmowy w połączeniu z wywiadami z piłkarzami i członkami sztabu brazylijskiej reprezentacji oraz innymi graczami, którzy byli świadkami tamtych wydarzeń, pozwoliły na stworzenie pasjonującego filmu, obok którego żaden kibic futbolu nie może przejść obojętnie. Dokument 'Brazylia 2002: Prawdziwa Historia’ pozwala nam zajrzeć do szatni jednej z największych drużyn w historii sportu oraz za kulisy jednego z najciekawszych z rozegranych dotąd mundiali.

Swoimi wspomnieniami z Korei i Japonii dzielą się z widzami najlepsi zawodnicy zwycięskiej drużyny: Ronaldo, Ronaldinho, Cafu, Denilson i Gilberto Silva oraz ich ówcześni rywale, a wśród nich takie gwiazdy jak Anglicy David Beckham i Michael Owen, Niemiec Oliver Kahn,Turek Hasan Şaş i Belg Marc Wilmots, jak również legendarny włoski sędzia Pierluigi Collina.

Ówczesne osiągnięcie reprezentacji Brazylii, czyli wygranie wszystkich siedmiu meczów w drodze po tytuł mistrzów świata, to wyjątkowy wyczyn.

„Byliśmy na samym szczycie naszej gry i nikt nie potrafił nas zatrzymać. Materiał Juliano Bellettiego jest niesamowity i naprawdę oddaje wzloty, upadki i surowe emocje, jakie nam towarzyszyły. To osobisty zapis tego, co sprawiło, że ten mundial był dla nas jedyny w swoim rodzaju. Jestem zachwycony, że wraz z Juliano mogliśmy pracować przy tym projekcie i przenieść historię naszej drużyny na ekran” – podkreśla Roberto Carlos, znakomity boczny obrońca, jeden z filarów tamtej reprezentacji.

Roberto Carlos i Juliano Belletti są bowiem producentami wykonawczymi „Brazylia 2002: Prawdziwa Historia” obok Rebecci Knight i Claire McArdle z Collective Media Group, Marka Cowana i Paula Brightena z Entourage Sports & Entertainment oraz Luisa Ara z Trailer Films, który jest również reżyserem i scenarzystą filmu. Producentką obrazu jest Arianna Perretta z Collective Media Group.

Film dokumentalny „Brazylia 2002: Prawdziwa Historia” polscy widzowie mogą już teraz oglądać wyłącznie na platformie Viaplay.

Trailer dostępny jest TUTAJ.

Czesław Michniewicz (175) Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (324) Lech Poznań (229) Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1074) platforma Viaplay (156) PZPN (429) Raków Częstochowa (160) reprezentacja Polski (940) Robert Lewandowski (183) transfery (344) Wieczysta Kraków (260)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.