Jan Tomaszewski: Na miejscu Szczęsnego zrezygnowałbym z kadry. Wojtek nie daj sobą pomiatać

Jan Tomaszewski, legendarny polski bramkarz, radzi Wojciechowi Szczęsnemu, aby zrezygnował z występów w reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.

Jan Tomaszewski jest naczelnym krytykiem pracy selekcjonera kadry narodowej. Przy każdej nadarzającej się okazji były bramkarz wbija szpilę Jerzemu Brzęczkowi. Nie inaczej było również po zremisowanym bezbramkowo meczu Ligi Narodów z Włochami. Tomaszewski nie zgadza się absolutnie z decyzją selekcjonera o rotowaniu na pozycji bramkarza.

Nie zgadzam się z selekcjonerem co do bramkarzy. Jesteśmy chyba jedyną reprezentacją na świecie, gdzie jest taka sytuacja. Proszę mi wskazać klub w Polsce, gdzie nie wiadomo, kto w kolejnym meczu zagra między słupkami. Jest taka drużyna? A reprezentacje? Spójrzmy na Niemcy, ilu jest tam świetnych bramkarzy, nawet jeden gra w Barcelonie, a konsekwentnie stawia się na jednego – grzmi Tomaszewski, cytowany przez „Sport”.

Trener Brzęczek nie rozumie całej sytuacji. Na całym świecie od bramkarza wymaga się gry, jak od ostatniego obrońcy. Są podania do bramkarza, taki Neuer gra nogami fenomenalnie. Każde pięć minut spędzone przez bramkarza z obroną to zysk, to lepsze zrozumienie i komunikacja, bo przecież inaczej nogami gra Fabiański, a inaczej Szczęsny. Jak już selekcjoner chce, to niech się zdecyduje na Fabiańskiego. Brzęczek nie rozumie, że każdy ma swój charakter. Fabiański jest wyciszony, Szczęsny impulsywny. To niech pan teraz gra w obronie reprezentacji Polski… Jeden na pana krzyczy, a drugi nie. Na Boga, bramkarz jest od tego, żeby rządzić! I czy rządzi krzykiem czy gestami, jak Fabiański, to do tego trzeba się przyzwyczaić – dodaje były bramkarz.

Co Wojtek ma zdobyć? Co on zdobędzie na przyszłorocznych mistrzostwach Europy? Jeśli coś zdobędzie, to z Juventusem, daj mu Boże Puchar Europy, jak teraz Lewandowski. Jeszcze raz mówię, że na jego miejscu bym zrezygnował i nie dałbym sobą pomiatać, jako jeden z najlepszych bramkarzy świata – podkreśla „Tomek”.

Ja powiem tak: radzę ci Wojtek, żebyś zrezygnował z gry w reprezentacji, ty masz dosyć grania w Lidze Mistrzów, w Serie A. Nie daj sobą pomiatać! – podsumowuje Tomaszewski.

Źródło: Sport


Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Jan Tomaszewski: Na miejscu Szczęsnego zrezygnowałbym z kadry. Wojtek nie daj sobą pomiatać”

  1. JAKBY ISC TOKIEM MYSLENIA JANKA to w kadrze byłby tylko Szczesny, oj Janku, zapomniałes ze dzis to inne realia futbolu ,

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.