Jest reakcja PZPN na informacje o odejściu Paulo Sousy. Będzie skarga do FIFA i wniosek o kilka milionów odszkodowania

W piątek brazylijskie media podały, że Paulo Sousa ma w najbliższych dniach podpisać dwuletni kontrakt z brazylijskim Internacionalem Porto Alegre. Według informacji podanych przez portal Sport.pl, PZPN nie otrzymał żadnej informacji od Portugalczyka, jakoby ten chciał zrezygnować z pracy z reprezentacją Polski.

Z informacji brazylijskiego dziennikarza Vagnera Martinsa wynika, że trener biało–czerwonych już w poniedziałek podpisze dwuletni kontrakt z Internacionalem Porto Alegre. To oznacza, że zostawi naszą kadrę przed marcowymi barażami.

Doniesienia potwierdzają pozostałe tamtejsze media. Przedstawiciele klubu z Porto Alegre w niedzielę mają się zjawić w Portugalii. Sousa dzień później podpisze kontrakt z Internacionalem – twierdzi Rodrigo Oliveira z Radio Gaucha.

Hugo Cajuda, agent Sousy miał już otrzymać dokładne warunki kontraktu dla Portugalczyka. Sam zaprzecza tym doniesieniom brazylijskiej prasy. Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu meczyki.pl, skontaktował się z Cajudą.

– Rozmawiałem chwilę z agentem Paulo Sousy. Hugo Cajuda mówi: „Brazylijska prasa jest szalona. Nic się nie dzieje. Są Święta. Nie możemy komentować każdej plotki łączącej trenera z jakimś klubem – napisał Włodarczyk na Twitterze.

Na pogłoski o odejściu portugalskiego szkoleniowca zareagował już Polski Związek Piłki Nożnej.

– W PZPN zaznacza się, że związek wywiązywał się ze wszystkich zobowiązań wobec selekcjonera, który otrzymywał wszystko, czego potrzebował do osiągania jak najlepszych wyników z reprezentacją. Nie ukrywa się też, że dogadanie się na boku z Brazylijczykami byłoby zachowaniem niezwykle nieeleganckim i niepoważnym ze strony Sousy i jego sztabu. Otoczenie prezesa Kuleszy trzyma rękę na pulsie. Jeśli jednak Portugalczyk miał wszystkich zwieść i za plecami prezesa oraz PZPN dogadać się ws. pracy w Internacionalu (lub innym klubie), związek zamierza ostro zareagować i skierować sprawę do FIFA, domagając się ogromnego odszkodowania w wysokości kilku milionów złotych za zerwanie kontraktu i narażenie PZPN na dodatkowe koszty przez konieczność zatrudnienia nowego selekcjonera – informuje portal Sport.pl, któremu udało się porozmawiać z przedstawicielami polskiej federacji.

Sousa nabrał wody w usta, jego agent zaprzecza pogłoskom, czyli znając realia futbolu, należy spodziewać się, że w poniedziałek reprezentacja Polski pozostanie bez selekcjonera.

Źródło: Sport.pl, Twitter

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.