Kamil Grosicki liczy na powołanie i staje w obronie selekcjonera. „Trener Probierz wie, co robi, trzeba mu dać teraz trochę czasu”

Kamil Grosicki w rozmowie z WP SportoweFakty zdecydowanie stanął w obronie Michała Probierza. Skrzydłowy Pogoni Szczecin podkreślił, że to piłkarze muszą wziąć większą odpowiedzialność za wyniki.

Kamil Grosicki ostatnio imponuje formą w meczach PKO BP Ekstraklasy. Potwierdził to również niedawnym ligowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice, które z wysokości trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz. Wczoraj Grosik zapewnił Pogoni Szczecin zwycięstwo w pucharowym starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Piłkarz nie ukrywa, że liczy na kolejne powołanie do kadry narodowej.

– Widać, że selekcjonerowi zależy na tej pracy, jeździ na mecze ligowe, ogląda zawodników. Był na meczu z Puszczą, mam nadzieję, że zapisał w notesie jakiś plusik przy moim nazwisku. Jestem na tyle doświadczonym zawodnikiem, że trener wie, na co mnie stać. Powołania za kilka dni, trzeba spokojnie poczekać – przyznał Grosicki w rozmowie z WP SportoweFakty.

Kamil Grosicki uważa również, że za osiągane rezultaty nie można rozliczać tylko selekcjonera. Piłkarze kadry muszą czuć większą odpowiedzialność za wynik.

– Trener Probierz wie, co robi, trzeba mu dać teraz trochę czasu. Choć tego czasu oczywiście w praktyce nie ma, bo trzeba od razu wygrywać mecze. My jako piłkarze musimy wziąć większą odpowiedzialność za to, co się dzieje na boisku – podkreślił.

– Nie przystoi takiej reprezentacji remisować u siebie z Mołdawią czy na wyjeździe z tym rywalem przegrywać. Popełniliśmy – jako piłkarze – bardzo dużo błędów w tych eliminacjach, więc mam nadzieję, że teraz to pójdzie do przodu – zakończył Grosicki.

W ostatnim meczu eliminacji Euro 2024 reprezentacja Polski 17 listopada na PGE Narodowym zmierzy się z Czechami. Zespół Probierza musi ten pojedynek wygrać i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.