Kosta Runjaić: Carlitos znajdzie się w pierwszym składzie, ale jeszcze nie powiem kiedy

Trener Kosta Runjaić odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Stal Mielec – Legia Warszawa.

Trener Kosta Runjaić: ​

– Nie jesteśmy w stanie ocenić drużyny tylko po statystykach. Jesteśmy teraz przed ciężkim tygodniem. Czekają nas trzy mecze i każdy z nich jest bardzo ważny. Jutro wieczorem gramy ze Stalą Mielec. To trudny przeciwnik, który jest doskonale przygotowany do sezonu. O tym fakcie mówią też statystyki. Postaramy się jutro pokazać z jak najlepszej strony. Nie liczę się statystyki, a dobre przygotowanie zespołu. Czekamy już na jutrzejszy mecz. Z każdym przeciwnikiem musimy pokazywać pełne zaangażowanie. W pierwszej połowie meczu z Górnikiem było ona na średnim poziomie. Jutro liczy się dla nas tylko zwycięstwo. 

– Być może wśród drużyny było zbyt duże napięcia. To mogła być jedna z przyczyn. W zeszły piątek wspaniale spisali się kibice, którzy od początku sezonu mocno nas wspierają. Liczę na równie duże zaangażowanie piłkarzy w jutrzejszym meczu. 

– W każdym zespole są słabsze punkty. My postaramy się je wyeliminować. Będziemy musieli szybko reagować na każdy ruch przeciwników. Ja jako trener chcę jak najlepiej komunikować się z piłkarzami. Zawodnicy muszą być zmotywowani i zdawać sobie sprawę o swojej roli w zespole. Każdy piłkarz jest ważny. Mam nadzieję, że wszystkie założenia treningowe zostaną wykonane. W tabeli jest duży ścisk. Wiemy, jakie zespoły pokonała Stal Mielec. Były to zespoły renomowane. Czeka nas trudny mecz, ale jesteśmy świadomi, co w piątek chcemy osiągnąć. 

– Musimy zachować konsekwencję w grze. Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby grać tylko w defensywie i nie tworzyć żadnych ofensywnych akcji. Najważniejsza jest boiskowa reakcja. W ostatnim meczu nie byliśmy konsekwentni, nie potrafiliśmy zmienić swojego stylu. Nie wiem czego od nas oczekujecie. Każdy by chciał, żebyśmy wygrywali w każdym meczu 4:0. To nie jest taki szybki proces. Każdego dnia drużyna się zmienia. Ja widzę, że mój zespół jest coraz lepszy i z tego powodu się cieszę. 

– W meczu z Górnikiem warto nie tylko docenić Carlitosa. Na treningach również inni zawodnicy pokazują wysoki poziom. Przed nami trzy ciężkie mecze. Nie oznacza to jednak, że w każdym ze spotkań będę dokonywał wielu zmian. Carlitos znajdzie się w pierwszym składzie, ale jeszcze nie powiem kiedy. 

– Chcemy wypożyczyć Lirima Kastratiego i Joela Abu Hannę, aby zbierali minutę, a nie siedzieli na ławce. To sytuacja win to win. Dla obu stron będzie to korzystne rozwiązanie. O oficjalne potwierdzenie należy pytać dyrektora sportowego Legii.

– Wypożyczenia Lirima Kastratiego i Joela Abu Hannę są pewne. Kolejne transfery? Nie przewiduję. 

– Joel Abu Hanna prawdopodobnie przejdzie do Lechii Gdańsk. Joel zna się z trenerem Kaczmarkiem, razem pracowali, więc to będzie dobry ruch. O plany transferowe proszę pytać Jacka Zielińskiego. Ja chciałbym skupić się na meczu ze Stalą. 

– Rafał Augustyniak będzie grał tam, gdzie będzie potrzebny. 

******

Fot. Mateusz Kostrzewa

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.