Matty Cash: Kiedy jest się dzieckiem, marzy się o tym, żeby grać w wielkich meczach

Kiedy jest się dzieckiem, marzy się o tym, żeby grać w wielkich meczach i na turniejach. Dlatego poradzę sobie z presją. Chcę się sprawdzić na wielkiej scenie i teraz nadszedł na to odpowiedni moment – powiedział Matty Cash na konferencji prasowej w Katarze.

Matty Cash to obecnie najbardziej lubiany przez kibiców reprezentant Polski. Piłkarz Aston Villi jest poza tym podstawowym zawodnikiem drużyny Czesława Michniewicza i w nadchodzącym meczu z Meksykiem zobaczymy go w wyjściowym składzie naszej kadry. Dla Casha będzie to jednocześnie wymarzony debiut na mistrzostwach świata.

– Kiedy jest się dzieckiem, marzy się o tym, żeby grać w wielkich meczach. A więc poradzę sobie z presją. Chcę się sprawdzić na wielkiej scenie i teraz nadszedł na to odpowiedni moment – przyznał Cash na konferencji prasowej.

Matty zadebiutował w reprezentacji Polski 12 listopada 2021 roku. W eliminacyjnym spotkaniu z Andorą, wygranym przez reprezentację 4:1, grał przez 26 minut, a trzy dni później – w meczu z Węgrami – rozegrał całą pierwszą połowę. Teraz urodzonego w Anglii piłkarza czeka występ na mundialu.

– Dzień meczu z Andorą zapamiętam na zawsze. To była niesamowita sprawa (…) Każdy chłopiec marzy o tym, aby grać na wielkich turniejach. I w moim przypadku właśnie się to ziściło. Jestem tym podekscytowany, myślę, że podobnie jak moi koledzy. Cała drużyna jest podekscytowana i nie możemy doczekać się meczów. Jesteśmy na nie gotowi; mamy za sobą dobre przygotowania, także mecz z Chile, który wygraliśmy – powiedział Matty Cash.

– To naprawdę niesamowite móc tu być, tym bardziej, że fajniej jest trenować w słońcu, a nie deszczu – dodał.

Cash – obok Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego czy Wojciecha Szczęsnego – jest dziś jednym z najlepszych polskich kadrowiczów. Poza tym już od pierwszego dnia, gdy pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, kupił serca wszystkich kibiców. Styl bycia, uśmiech na twarzy i totalny luz, a przy tym wysoki poziom umiejętności czysto piłkarskich sprawiają, że Matty jest ulubieńcem fanów futbolu nad Wisłą.

– Czerpię radość z grania, kiedy presja jest duża. Gram w Premier League, a to sprawia, że presja jest cały czas, chociaż grając dla reprezentacji ta jest jeszcze większa. Ale takie jest życie piłkarza. Kiedy jest się dzieckiem, marzy się o tym, żeby grać w wielkich meczach. A więc poradzę sobie z tym. Chcę się sprawdzić na wielkiej scenie i teraz nadszedł na to odpowiedni moment – przyznał Matty Cash.

Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (324) Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1074) PZPN (429) reprezentacja Polski (940) transfery (344) Wieczysta Kraków (260)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.