Michał Trąbka opowiedział o kulisach transferu do Wieczystej. „Pieniądze były kluczowe i nie zamierzam tego ukrywać”

Michał Trąbka podczas rundy jesiennej był kluczowym piłkarzem Stali Mielec w Ekstraklasie. Zimą zdecydował się jednak odejść do trzecioligowej Wieczystej Kraków. W rozmowie z TVP Sport opowiedział o motywach swojej decyzji.

Już po podpisaniu kontraktu z Wieczystą, opinię publiczną obiegła wiadomość, że Trąbka będzie pobierał w Krakowie 30 tysięcy euro miesięcznie. W mieleckiej Stali inkasował natomiast 40 tysięcy złotych. Piłkarz w rozmowie z TVP Sport nie ukrywał, że pieniądze były kluczowe przy podjęciu decyzji o podpisaniu umowy z trzecioligowcem.

– Pieniądze były kluczowe i nie zamierzam tego ukrywać. Piłka nożna to pasja, ale przede wszystkim praca, dlatego zwracam uwagę na finanse. Wiem, że ludzie mogą mówić o braku ambicji, ale myślę o swojej przyszłości. Jestem też osobą twardo stąpającą po ziemi. W tym roku skończę 27 lat, nie jestem już młodym zawodnikiem. Oczywiście, w Ekstraklasie również można zarobić duże pieniądze, ale przede wszystkim wtedy, gdy występuje się w czołowych klubach. Nie sądzę, bym w przyszłości miał trafić do Legii Warszawa albo Lecha Poznań. Szacuję swoje umiejętności na poziom środka tabeli Ekstraklasy. Co do głosów krytyki – większość tych osób zrobiłaby dokładnie to samo, gdyby znalazła się na moim miejscu – podkreślił szczerze piłkarz.

Michał Trąbka ma w planach awansować z Wieczystą do Ekstraklasy w 2026 roku. 

– Kluczem jest dostanie się do drugiej ligi i na tym musimy się skupić. Moim zdaniem o awans na zaplecze Ekstraklasy będzie łatwiej, niż teraz o wejście na trzeci szczebel rozgrywkowy. Powód jest prosty – do pierwszej ligi awansują trzy zespoły, a do drugiej zaledwie jeden. Awans do Ekstraklasy w 2026 roku byłby kapitalną sprawą, ale będę również zadowolony, jeśli Wieczysta wtedy będzie już po prostu pierwszoligową drużyną -dodał były zawodnik Stali Mielec.

Trąbka związał się z Wieczystą Kraków kontraktem ważnym do 30 czerwca 2026 roku.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.