Reprezentant Kosowa piłkarzem Legii Warszawa

22-letni reprezentant Kosowa Qendrim Zyba, dwukrotny mistrz i zdobywca krajowego pucharu, został wypożyczony do Legii Warszawa na pół roku z opcją pierwokupu na kolejne 2,5 roku.

Dwa tytuły mistrzowskie, jeden Puchar Kosowa, występy w Lidze Konferencji Europy UEFA oraz kwalifikacjach do Ligi Mistrzów UEFA, to najważniejsze osiągnięcia w karierze Qendrima Zyby. Wszystko to 22-latek osiągnął będąc zawodnikiem FC Prisztina oraz FC Ballkani. Środkowy pomocnik do pierwszego zespołu najbardziej utytułowanego krajowego klubu z Prisztiny trafił jesienią 2017 roku (zdobył z nim mistrzostwo w sezonie 2020/21). W roku 2022 przeniósł się do FC Ballkani, z którym świętował tytuł mistrza Kosowa, sięgając także po krajowy puchar (sezon 2022/23). W Albi Mall Superlidze rozegrał łącznie 100 spotkań, strzelając sześć goli i notując dziewięć asyst.

Qendrim Zyba ma także za sobą cztery występy w pierwszej reprezentacji Kosowa – wszystkie w el. do mistrzostw Europy, które odbyły się jesienią 2023 roku. Rozegrał także kilkanaście spotkań w młodzieżowych kadrach swojego kraju.

– Quendrim Zyba grał bardzo dużo i regularnie w swoim klubie, zebrał doświadczenie w europejskich pucharach i jest reprezentantem kraju. Przychodzi do nas w bardzo dobrym dla piłkarza wieku. Jest playmakerem, jego profil – dobrze atakuje, ale też broni – pasuje do naszego ustawienia 1-3-4-3 – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

– Chciałbym dać Legii wszystko, co najlepsze i zapracować na uznanie fanów swoimi dobrymi występami. Wiem, że w takim klubie mogę się rozwinąć. Jestem zawodnikiem, który na boisku daje z siebie wszystko, walczę od początku do końca. W każdy mecz i w każdy trening wkładam całe serce – mówi nowy pomocnik Legii Warszawa.

Qendrim Zyba będzie występował w stołecznym klubie z numerem 11.

Fot. Janusz Partyka

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.