Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt z Legią

Młodzieżowy reprezentant Polski U17, znajdujący się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Legii, 16-letni Filip Rejczyk przedłużył obowiązujący kontrakt ze stołecznym klubem o półtora roku z opcją kolejnej prolongaty.

Występujący na pozycji środkowego pomocnika Filip Rejczyk trafił do Akademii Legii jako 13-latek w sezonie 2019/20. Po pokonaniu kolejnych kategorii wiekowych, w ubiegłym roku został dołączony do zespołu rezerw. W styczniu tego roku progres zawodnika został doceniony przez sztab pierwszej drużyny, dzięki czemu 16-latek uczestniczył w zgrupowaniu w tureckim Belek, podczas którego zagrał w dwóch meczach kontrolnych. Rejczyk znalazł się już w kadrze meczowej drużyny na mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy i Fortuna Pucharu Polski.

– Przedłużenie kontraktu przez Filipa to kolejny przykład odpowiedniego modelu prowadzenia zawodników Akademii, który wciąż udoskonalamy. Najbardziej wyróżniający się juniorzy, przy rzetelnej pracy, stałym rozwoju i ukierunkowaniu na progres w karierze otrzymają szansę dołączenia do pierwszego zespołu i –  jeśli zasłużą swoją postawą w przyszłości – spełnienia marzeń o grze przy Łazienkowskiej. Legia Warszawa zapewnia kompleksowe środowisko do podnoszenia przez nich umiejętności i zaadoptowania się do warunków seniorskiego futbolu, co wymaga wysiłku i świadomości, również od najbliższego otoczenia piłkarzy. Mam nadzieję, że będący nadal w bardzo młodym wieku Filip stanie się coraz lepszym zawodnikiem i dołączy do grona absolwentów Akademii, którzy odnotowali swoją obecność w pierwszym zespole – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

– Nowa umowa jest dla mnie wyrazem dużego zaufania ze strony klubu. Legia we mnie wierzy, a ja muszę pokazać swoją wartość na boisku. Ostatni rok był dla mnie bardzo intensywny. Chciałem skupić się na grze i swoją formą zapracować na uznanie trenerów. Dołączenie do pierwszego zespołu było wielkim przeżyciem. Świetnie czuję się w drużynie, chociaż cały czas adoptuję się do nowych warunków. Teraz zrobię wszystko, żeby jak najszybciej zadebiutować w pierwszym zespole – podkreśla Filip Rejczyk.

Fot. Mateusz Kostrzewa/Biuro Prasowe Legii Warszawa

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.