Mocna opinia Romana Kołtonia o jednym z reprezentantów. „On nie pasuje do tej kadry”

Reprezentacja Polski awansowała na Euro 2024, które rozpoczną się 14 czerwca w Niemczech. W programie serwisu Meczyki.pl na YouTube doszło do dyskusji na temat przydatności niektórych zawodników do kadry Michała Probierza.

Wśród przegranych marcowego zgrupowania wymienia się przede wszystkim Matty’ego Casha. Zawodnik Aston Villi wszedł na początku drugiej połowy meczu z Estonią i opuścił boisko już po 11 minutach z powodu urazu ścięgna mięśnia uda. Następnie wrócił do Anglii, a starcie z Walią oglądał na ekranie telewizora. Trzeba przyznać, że 26-latek w meczach reprezentacji Polski w niczym nie przypomina jednego z kluczowych graczy czwartej siły Premier League.

O dyspozycji Casha dyskutowali eksperci w studiu serwisu Meczyki.pl na kanale na YouTube. Roman Kołtoń krytycznie wypowiadał się na temat zawodnika Aston Villi.

– Ja bym się nie bał nawet wniosków, że czasami niektórzy nie pasują do kadry. Po prostu. I tak zawsze było w historii, że ktoś się wypisywał. Różne rzeczy się zdarzają. Ja wiem, że on bywa w tej kadrze. Natomiast czy on się spełnia w tej kadrze, nawet też w wymiarze mentalnym, moim zdaniem przeistotnym dla reprezentacji? Chyba nie – stwierdził dziennikarz „Prawdy Futbolu”.

Kołtoń ma żal do Casha, że ten nie pojawił się w Cardiff, by towarzyszyć reprezentacji i choćby zasiąść na trybunach wspierając kolegów. Piłkarz zamieścił natomiast wpis i zdjęcie w mediach społecznościowych, z którego wynika, że sercem był z drużyną. Dla Romana Kołtonia nie ma jednak wytłumaczenia.

– On cały czas ma te kontuzje – okej, powiecie, że to jest od reszty niezależne. Ale jeśli nie dojeżdżasz do ekipy, którą masz tak blisko, a nie gdzieś w Madrycie, to nie traktujesz tego, jak swoją ekipę. Powinien przyjechać na obiad, zasiąść w szaliku Polski na trybunach. No jest to na pewno problem mentalny – stwierdził Kołtoń.

Na razie Cash będzie wyłączony z gry przez kilka tygodni z powodu kontuzji. W tym czasie Aston Villa będzie rozgrywać mecze w Premier League oraz Lidze Konferencji Europy. Natomiast na początku czerwca reprezentacja Polski rozpocznie przygotowania do mistrzostw Europy.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.