Możliwe scenariusze w „polskiej” grupie

Po zwycięstwie Polaków z Arabią Saudyjską i Argentyny z Meksykiem, są już znane wszystkie możliwe scenariusze w grupie C przed meczami ostatniej kolejki.

Ostatnie mecze w „polskiej” grupie zostaną rozegrane w środę 30 listopada o godzinie 20. Podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Argentyną, a Meksyk spotka się z reprezentacją Arabii Saudyjskiej.

Jakie wyniki będą premiować awans Polaków do fazy pucharowej?

Zespół Michniewicza swoim zwycięstwem w meczu z Argentyną zapewni sobie pierwsze miejsce w grupie. Przy takim scenariuszu pozostaje jedynie kwestia drużyny, która zajmie drugą lokatę. Przy zwycięstwie lub remisie Arabii z Meksykiem, obok Polaków do 1/8 finału awansują Saudyjczycy. Meksyk musi w takim scenariuszu wygrać swój mecz, by zająć drugie miejsce. 

Remis Polaków z Argentyną daje naszym reprezentantom pewny awans, jednak nie wiadomo z którego miejsca. Jeżeli Arabia wygra swój mecz, Polska awansuje z drugiego miejsca. Remis w obu spotkaniach daje wyjście z grupy Polsce i Argentynie. Z kolei zwycięstwo Meksyku sprawi, że sprawa awansu z drugiego miejsca rozstrzygnie się poprzez liczenie bilansu bramkowego Meksyku i Argentyny.

Najbardziej skomplikowana sytuacja powstanie przy porażce Polski z Argentyną. Wówczas drużyna Leo Messiego będzie mieć sześć punktów i pewny awans, a o sytuacji Polski zdecyduje wynik drugiego meczu. 

Przy zwycięstwie Arabii Saudyjskiej, awans uzyskają Argentyńczycy i Saudyjczycy, a o ich kolejności zdecyduje bilans bramek. Przy remisie lub zwycięstwie Meksyku w drugim meczu o wszystkim również zdecyduje bilans bramek, jednak będzie to dotyczyło również reprezentacji Polski. 

Na ten moment Polacy mają najlepszy bilans bramek w grupie (+2). Arabia Saudyjska (-1) jest w ciut lepszej sytuacji niż Meksyk (-2). Jeżeli dwie ekipy mają taki sam wynik punktowy i taki sam bilans bramek, o kolejności zdecyduje liczba strzelonych bramek w fazie grupowej, w dalszej kolejności wynik meczu bezpośredniego między tymi drużynami, klasyfikacja fair play lub nawet losowanie. 

Jeżeli Argentyna wygra z Polską 2:0 i Meksyk pokona Arabię 2:0, o kolejności w grupie i awansie Polaków zdecydują żółte kartki. Na ten moment Polacy są w najlepszej sytuacji, bo zostali nimi ukarani czterokrotnie, Meksyk uzbierał ich sześć, a Saudyjczycy osiem. W przypadku równej liczby żółtych kartek o awansie zdecyduje losowanie. 

Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (325) Lech Poznań (229) Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1076) PZPN (429) reprezentacja Polski (940) Robert Lewandowski (183) transfery (344) Wieczysta Kraków (260)

Flashscore

Fot. Łączy Nas Piłka

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.