Reprezentacja Polski w 1/8 finału mundialu w Katarze? Możliwe scenariusze – jeden totalnie szalony

Po dwóch kolejkach fazy grupowej reprezentacja Polski ma na swoim koncie cztery punkty. Zespół Czesława Michniewicza jest liderem swojej grupy i sprawę awansu ma w swoich rękach. Jakie są warunki udziału biało-czerwonych w kolejnej fazie mundialu?

Aby być pewnym awansu do 1/8 finału katarskich mistrzostw świata niezależnie od wszystkiego, co wydarzy się w starciu Arabia Saudyjska – Meksyk, biało-czerwoni muszą zdobyć co najmniej jeden punkt w potyczce z Argentyną. Jeżeli Polacy wygrają – zajmą pierwsze miejsce w grupie. Jeżeli zremisują, zapewnią sobie awans, choć nie wiadomo, z której pozycji.

O ostatecznej kolejności w grupie decydują: liczba zdobytych punktów, bilans bramkowy, liczba zdobytych bramek, bezpośrednie spotkania, klasyfikacja fair play, losowanie.

W przypadku porażki z Argentyną, Polaków wyeliminuje wygrana Arabii Saudyjskiej z Meksykiem. Jeśli jednak w bezpośrednim starciu naszych rywali padnie inny rezultat, aby biało-czerwoni wyszli z grupy, musi spełnić się jeden z poniższych wariantów:

– w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem padnie remis 0:0, a Polska nie przegra z Argentyną wyżej niż trzema bramkami 

– w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem padnie remis inny niż 0:0, a Polska nie przegra z Argentyną wyżej niż dwiema bramkami – w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem padnie remis 0:0 lub 1:1, a Polska przegra z Argentyną trzema bramkami, sama zdobywając co najmniej edną (1:4, 2:5, 3:6 itd.);

– w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem zwycięży Meksyk, lecz finalnie nie wypracuje lepszego bilansu bramkowego niż Polska (obecnie Polacy legitymują się bilansem 2:0, Meksykanie zaś 0:2).

Najbardziej szalony scenariusz ostatniej kolejki, to taki, w którym padłby dublet wyników 2:0. Jeżeli biało-czerwoni przegraliby z Argentyną w takim stosunku, a Meksyk również 2:0 pokonałby Arabię Saudyjską, wówczas w grę wchodzić będą kolejne warunki ostatecznego sklasyfikowania zespołów. W takim przypadku Argentyńczycy zajęliby pierwsze miejsce w grupie, natomiast losy pozycji numer dwa rozstrzygałyby się pomiędzy Polską i Meksykiem.

Obie drużyny miałyby tyle samo punktów, taki sam bilans bramkowy, tyle samo strzelonych goli, a w bezpośrednim ich starciu padł remis 0:0. Kolejnym kryterium byłaby więc klasyfikacja fair play, czyli mniejsza liczba „karnych” punktów za żółte i czerwone kartki. Za każde napomnienie odejmuje się jeden punkt, za wykluczenie w konsekwencji dwóch napomnień – trzy punkty, natomiast za bezpośrednią czerwoną kartkę – cztery punkty. Po dwóch meczach Polacy mają na koncie cztery ujemne punkty, natomiast Meksykanie sześć. Gdyby i w tej klasyfikacji zapadł remis, o awansie do dalszej fazy rozgrywek zdecydowałoby… losowanie. 

***

https://m.youtube.com/c/bajkobooki

Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (324) Lech Poznań (229) Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1074) PZPN (429) reprezentacja Polski (940) Robert Lewandowski (183) transfery (344) Wieczysta Kraków (260)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.