Statystycy wyliczyli szanse reprezentacji Polski na awans do kolejnej fazy mundialu

Arabia Saudyjska pierwsza, Argentyna czwarta, Polska i Meksyk w środku – konia z rzędem temu, kto wytypowałby, że po pierwszej kolejce sytuacja w grupie C mundialu będzie właśnie tak wyglądała. 

Aktualnie w tabeli grupy C prowadzi zespół z Azji z trzema punktami na koncie, za jego plecami są drużyny, które podzieliły się po jednym „oczku”. Albicelestes zamykają stawkę bez żadnej zdobyczy punktowej. Zdaniem statystyków, którzy dane wyliczają na podstawie kursów bukmacherskich, ten obraz diametralnie się zmieni.

Każdy z zespołów rozegra jeszcze po dwa spotkania. Według The Analyst Polacy mają 48,71 proc. szans na wyjście z grupy: 24,20 proc. szans na pierwsze miejsce i 24,93 proc. na drugie. Co najistotniejsze, największe szanse – 27,4 proc. – mają na trzecią lokatę. Wynika to z faktu, że Leo Messi i spółka wciąż są faworytami, ale Saudyjczycy pokazali się z bardzo dobrej strony i kurs na nich w starciu z Polską spadł.

Kto wygra grupę? Statystycy uważają, że pierwsze miejsce przypadnie Argentyńczykom. Mają oni 56,38 proc. szans na awans i aż 33,10 proc. na pierwszą lokatę pomimo porażki z Saudyjczykami. Tuż za nimi są ich sensacyjni pogromcy z 51,56 proc. Najgorzej ma wyglądać sytuacja Meksyku.

Które miejsce zajmie Polska w grupie? Oto jej szanse

  • 1 miejsce — 24,12 proc.
  • 2 miejsce — 24,59 proc.
  • 3 miejsce — 27. 52 proc.
  • 4 miejsce — 23,76 proc.

Kto awansuje z naszej grupy?

  • Argentyna — 56,38 proc.
  • Arabia Saudyjska — 51,68 proc.
  • Polska — 48,71 proc.
  • Meksyk — 44,06 proc.

Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1076) reprezentacja Polski (940)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.