Trener Cracovii mocno o ligowym graniu w grudniu. “Rodeo, stadnina koni czy mecz piłkarski?”

Cracovia zremisowała 4:4 z Ruchem Chorzów w meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Po spotkaniu Jacek Zieliński, szkoleniowiec Pasów został zapytany, czy granie w grudniu w trudnych warunkach atmosferycznych ma sens.

– Wielkie słowa uznania dla wszystkich, którzy brali udział w odśnieżaniu boiska od rana. Za to należy się tym ludziom duży szacunek. Wykonali kawał dobrej roboty. Ogólnie problemem w Polsce nie jest granie w grudniu. Ktoś może być w Ekstraklasie zaskoczony tym, że w grudniu sypie śnieg. My akurat nie. Problem zatem nie jest grać w grudniu, bo te boiska idzie w miarę przygotować. Problemem jest trenowanie w takich warunkach. Nie każdy ma podgrzewaną płytę. Zresztą nawet podgrzewane płyty nie przyjmują takiej ilości śniegu. Było to widać w Kielcach i w Gliwicach. Problemem nie jest tez to, że ktoś źle podłączył podgrzewanie murawy – mówił Jacek Zieliński na konferencji prasowej po meczu z Ruchem Chorzów.

– Grudniowe spotkania są dla nas dużym problemem. Zastanawialiśmy się nad rozegraniem dzisiaj meczu. Boisko było jednak naprawdę dobrze przygotowane. One naprawdę nieźle wyglądało. Gdyby jednak przyszło przełożyć spotkanie, to padła propozycja, aby zagrać 14 grudnia. W sobotę 10 grudnia gramy ze Stalą Mielec, a dzień później na tym samym boisku Puszcza Niepołomice gra z Widzewem Łódź. Z tego boiska strzępy już nie zostaną. I co mamy 14 grudnia na nim robić? Rodeo, stadninę koni czy mecz piłkarski? Czasami pojawiają się śmieszne propozycje, które ja traktuje z uśmiechem. Może podejmiemy decyzję, że gramy do 5 grudnia, aby zawodnicy też mogli odpocząć. Wówczas moglibyśmy zacząć grać na początku lutego. U nas nie gramy w środku tygodnia, bo telewizja musi pokazywać każdy mecz i problemy są z terminami. Dlaczego my nie możemy grać w środku tygodnia? Wszystkie ligi grają tak. My nie. Może nad tym warto się zastanowić – podsumował szkoleniowiec Cracovii.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.