Trener Aleksandar Vuković przed meczem Bruk-Bet Termalica – Legia: Kara dla Artura Boruca jest taka, jakiej się spodziewaliśmy

Aleksandar Vuković odpowiadał na pytanie dziennikarzy przed meczem 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Trener Aleksandar Vuković:

– Dla mnie jedynym momentem weryfikacji jest mecz ligowy. Na treningach można robić różne rzeczy. Oceniam tę drużynę za to, co robi od początku roku. Za to też jestem odpowiedzialny. W treningach pokazujemy dużą jakość, to było zauważalne także w sparingach. Mecz ligowy ma jednak inną specyfikę. To zupełnie inne granie. Teraz liczymy na przełamanie. Te drużynę stać na zdecydowanie lepszą grę. Grając tak, jak miało to miejsce z Wartą, wcale nie musisz przegrać. Z Zagłębiem Lubin również nie wszystko układało się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, a mimo to osiągnęliśmy dobry wynik. Czekanie na to, że zdominujemy każdego rywala często wpływa na większą nerwowość wśród piłkarzy. Teraz przede wszystkim powinniśmy grać o wynik i to pokażemy w następnym meczu.

– Kara dla Artura jest taka, jakiej się spodziewaliśmy. Dochodziły do mnie sygnały, że nasz bramkarz będzie zawieszony na więcej niż dwa spotkania. To dla nas bardzo trudna sytuacja. Artur jest bardzo ważną częścią zespołu. Swoją szansę dostanie Czarek Miszty. Wierzymy w niego. To nie jest chłopak, który stawia dopiero pierwsze kroki. Reprezentował Legię w meczach wysokiego gatunku, m.in. w Europie. To dobry moment dla niego, żeby wykorzystać doświadczenie z poprzednich lat i z obecnej rundy. 

– Patryk Sokołowski od razu zaaklimatyzował się w klubie. Wrócił do miejsca, w którym od zawsze chciał grać. Jestem spokojny o to, że z meczu na mecz ten piłkarz będzie dawał nam coraz więcej.

– Z Pawłem Wszołkiem jest trochę inaczej. Sytuacja kadrowa zmusiła nas do tego, aby ten zawodnik wyszedł w pierwszej minucie podczas starcia z Wartą, chociaż ja sam zdawałem sobie sprawę, że może nie być na to gotowy. Jestem jednak pewny, że obaj Ci piłkarze wniosą odpowiednią jakość.

– Ja zawsze jednak powtarzam – to nie jest moja rola i mój priorytet zastanawiać się nad tym, kto może do klubu trafić. Zajmuję się piłkarzami, których mam w kadrze. O tym właśnie mogę rozmawiać. Nie chcę mówić teraz o transferach. Są inne osoby za to odpowiedzialne.

– Termalica jest po dwóch meczach z nowym trenerem. W obu z nich rywale wykazali się odważną grą do przodu. Raz zostali nagrodzeni zdobyciem trzech punktów, a za drugim razem ta taktyka nie do końca się sprawdziła. Jesteśmy pewni, że Termalica będzie grała ofensywnie i odważnie, szczególnie z kontrataku, gdy można atakować dużą liczbą zawodników. Taki schemat nie cechuje wszystkich zespołów w lidze. Termalica w obronie często gra jeden na jednego, wysoko atakując przeciwnika. Spodziewamy się podobnej taktyki w rywalizacji z nami. Dla mnie nie ma znaczenia to, jakie wyniki osiągaliśmy w Niecieczy. Czeka nas zupełnie inny mecz i inna historia. Tak też do tego podchodzę. 

Źródło: Biuro Prasowe Legii Warszawa

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.