Vuković przed meczem Legia Warszawa – Śląsk Wrocław: Taki piłkarz byłby dla nas nieprawdopodobnym wzmocnieniem

Aleksandar Vuković odpowiadał na pytania dziennikarzy przed meczem 24. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Legia Warszawa – Śląsk Wrocław.

Aleksandar Vuković:

– Sytuacja wygląda podobnie, jak przed meczem ostatnim. Coraz więcej zawodników do nas wraca i trenuje z drużyną. Wczoraj pierwszy raz część jednostki przeprowadził Bartek Kapustka. Jego powrót jest jednak jeszcze daleki. Wracają także Ci, którzy od dłuższego czasu nie grali z powodów urazów – Jędrzejczyk, Ribeiro. Nie wykluczam, że jeden z nich może być brany pod uwagę na najbliższe spotkanie.  

– Widzę chęć pracy i energię. Dla mnie to jest standard, którym Legia musi podążać. Od początku wszystko jest na bardzo wysokim poziomie, na takim, jakiego się spodziewamy. Samopoczucie jest jednak lepsze po zwycięstwie. Dwa ostatnie triumfy nie stawiają nas w dużo lepszej sytuacji. Mamy jednak większą wiarę i przekonanie, że jesteśmy w stanie uzyskiwać takie wyniki, jakie chcemy. Każde zwycięstwo dodaje tej siły. 

– Każdy mecz pisze nową historię. Śląsk w ostatnim spotkaniu wyglądał bardzo dobrze. Grał mecz derbowy z Zagłębiem na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny mogły zdobyć bramkę, ale w mojej opinii to Śląsk przeważał. W spotkaniu z Górnikiem Łęczna mecz nie do końca ułożył się po ich myśli, ale wrocławianie doprowadzili do wyrównania, a potem mieli stuprocentową sytuację, którą po prostu musieli wykorzystać. Ta linia jest bardzo cienka, dlatego nie można odbierać Śląskowi szans.

– Skupiam się na piłkarzach, których mam. Jeżeli pojawi się sytuacja, w której zawodnicy z ligi ukraińskiej będą trafiać do innych lig, wtedy będzie trzeba się zastanowić i podjąć kroki w celu wzmocnienia drużyny.

– Pierwszy raz będę miał okazję grać przeciwko trenerowi Magierze. Mogę powiedzieć, że bardzo szanuję i cenię tego szkoleniowca jako trenera, ale również człowieka. Dużo się od niego nauczyłem. Współpraca i nauka przebiegały idealnie. Do trenera Magiery mam wielki szacunek. Trudno to opisać słowami, ale na pewno nie będzie to miało znaczenia w kontekście rywalizacji. Ten mecz będzie miał takie samo znaczenie, jak każdy inny.

– Igor Kharatin miał kilka dni wolnego. Chcemy dać mu potrzebne wsparcie, aby ten zawodnik zajął się sprawami o wiele ważniejszymi. Na ostatnich dwóch treningach zawodnik dołączył do drużyny. Jest brany pod uwagę na kolejne spotkanie. Rywalizacja w zespole jest jednak duża. Igor musi pracować na swoją szansę i po prostu na nią czekać. 

– Artur Jędrzejczyk jest coraz bliżej powrotu, trenuje normalnie z drużyną. Nie wykluczam, że będzie w kadrze meczowej na spotkanie ze Śląskiem. Bartek Kapustka wraca, ale musimy być ostrożni. Bardzo się cieszę, że widzę tego piłkarza. Wczoraj wziął udział w treningu bezkontaktowym. Nie uczestniczył w grach z zespołem. Nie ukrywam, że taki piłkarz byłby dla nas nieprawdopodobnym wzmocnieniem. Takiego piłkarza na tę chwilę potrzebujemy. Bartek byłby największym wzmocnieniem drużyny. Nie będę jednak przyśpieszał tego powrotu ponad wskazania lekarzy. Wygląda jednak na to, że powrót w kwietniu nie jest niemożliwy. Możliwe, że Bartek będzie z nami pod koniec kwietnia.

– Wyżej oceniam możliwości Legii i Śląska, ale nasza liga jest nieprzewidywalna. W przypadku nas, ale też kilku drużyn, pojawiają się rzeczy nielogiczne. Nie ma co nad tym głębiej się zastanawiać. My i Śląsk chcemy zmienić swoją sytuację. Ja staram się myśleć tylko o swojej drużynie. Dla Śląska przewiduje również inną ligową przyszłość, niż ma to miejsce teraz. 

– Gdybyśmy byli pierwszym rywalem, z którym Śląsk zagrałby w innym ustawieniu, wówczas mógłby być to problem. Teraz – wręcz przeciwnie – to nam ułatwia zadanie.

Źródło: Biuro Prasowe Legii Warszawa

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.