Wieczysta Kraków? Przecież, gdyby piłkarze tego zespołu chcieli, to mają dwucyfrówkę w każdym meczu IV ligi

W IV lidze mamy w zasadzie półmetek rundy jesiennej sezonu 2021/22.

Rozegrano około 980 meczów i do dziś (24.09.) zanotowano tylko jeden wynik dwucyfrowy. Pisałem o tym wcześniej TUTAJ

Wieczysta Kraków, to jedyny zespół, który zwyciężył w tym sezonie IV ligi wynikiem dwucyfrowym i wygrywa każdy mecz ot tak sobie, na stojąco. 10 minut poważnej gry zamiast zabawy czy ,,pykania’’ i z 1:0 robi się 5:0. Ostatnio doświadczyła tego Pcimianka tracąc 3 bramki w 5 minut.

Obserwując wyniki Wieczystej można dojść do wniosku, że ten zespół nie traci sił na głupie rekordy bramkowe.  Gra swoje 10-20 minut w meczu i tyle wystarczy.  Jestem pewien, że w przypadku poważnego grania przez 90 minut wyniki oscylowałyby w granicach dwucyfrowych.

Ale po co? I tak wygrywamy na stojąco.  Być może to błąd starej, w dosłownym tego słowa znaczeniu (czytaj trener Smuda)  polskiej myśli szkoleniowej. Być może to taka bomba z opóźnionym zapłonem.

Franciszek Smuda

Tymczasem Wieczysta jest niewątpliwie i absolutnie najsilniejszym kadrowo zespołem IV ligi w Polsce. Jednak korespondencyjnie zajmuje dopiero…  dziewiąte miejsce (statystyka tak na szybko).

Nie dość, że straciła już 2 pkt. po remisie w Ryczowie, to traci mnóstwo bramek (w tym przypadku) – 8 w 9 meczach. Wieczystej po prostu nie wypada, aby tyle razy jej bramkarz wyciągał piłkę z siatki w rywalizacji z – nie oszukujmy się – zawodnikami o trzy klasy słabszymi.

Jak to podsumować? Wieczysta oczywiście awansuje, ale sportowa indolencja w tym klubie przeraża. Tam nie chodzi o sport. Tam chodzi o kasę. I to grubą kasę.

Opinie zamieszczone w powyższym materiale, są subiektywnymi odczuciami statystyka Niższych Lig o nicku Wojtek63.