Wygrana Legii w ostatnim meczu przed startem rundy wiosennej. „Mamy zarys i pomysł tego, jak chcemy, żeby wyglądał skład”

Legia Warszawa wygrała 4:0 z Radomiakiem Radom w meczu kontrolnym, który został rozegrany w Legia Training Center. Gole dla gospodarzy strzelili Filip Mladenović, Ernest Muci (2) oraz Szymon Włodarczyk.

Wypowiedź trenera Aleksandara Vukovicia:

– Był to tylko mecz treningowy, dobra jednostka, w której spełniliśmy zamierzone cele. Przed wznowieniem ligi, 90 minut na tle bardzo dobrego przeciwnika zagrała inna jedenastka. Wiemy, że nasz rywal dopiero skończył obóz przygotowawczy, a my chcieliśmy to wykorzystać. Ta sztuka nam się udała – szczególnie w pierwszej połowie. Wynik nie odzwierciedla różnicy pomiędzy drużynami – tak było w meczu grudniowym, ale tak jest również i dzisiaj. Mamy tydzień do meczu ligowego. Chcemy zacząć regularnie zdobywać punkty. Ten tydzień przeznaczymy na to, żeby odpowiednio przygotować się na piątkowe spotkanie.

– Mamy zarys i pomysł tego, jak chcemy, żeby wyglądał skład. Najważniejsza jest jednak stała rywalizacja. Zawodnicy muszą wiedzieć, że ciężką pracą na treningach i dobrą dyspozycją meczową, mogą wywalczyć sobie miejsce w jedenastce. Potrzebujemy wewnętrznej rywalizacji, żeby cały czas się poprawiać. Tylko ta droga jest dobra. Każdy musi wiedzieć, że na swojej pozycji ma wartościowego konkurenta. Wówczas dyspozycja naszych piłkarzy będzie najwyższa.

– Paweł Wszołek jest gotowy do gry, a my nie potrzebujemy dłuższego czasu, aby wkomponować go do zespołu. Jedyną kwestią jest rywalizacja o miejsce w składzie. Każdy nowy zawodnik musi udowodnić swoją jakość na boisku. Na miejsce w składzie trzeba sobie zapracować. Z Pawłem jest o tyle łatwiej, że my go dobrze znamy i wiemy, co potrafi. Zawodnik jest w dobrej dyspozycji fizycznej i potrzebuje tylko rytmu meczowego.

– Skupiam się na zawodnikach, których mam dostępnych. Kadra jest szeroka, a zawodnicy mają odpowiednią jakość. Będziemy mądrzejsi po pierwszych meczach rozegranych w lutym. Być może wtedy nastąpią jakieś roszady. Po przyjściu Pawła Wszołka większych zapotrzebowań nie widzę

– Bez odpowiedniego etosu pracy, dyscypliny i wzajemnych relacji, samą jakością i szczęściem ciężko jest cokolwiek ugrać. My jesteśmy na początku drogi. Fakt, że coś się zmieniło, musimy pokazać w rywalizacji ligowej. Nie będziemy wystawiać oceny po jednym czy drugim sparingu, tym bardziej rozgrywanych w trudnych warunkach. Nasza lepsza gra ma być widoczna w spotkaniach ligowych.

Legia Warszawa – Radomiak Radom 4:0 (3:0)

Bramki: Mladenović (10′), Muci (20′, 81′), Włodarczyk (24′

 Legia Warszawa: Miszta – Nawrocki, Noiszewski, Grudziński – Kastrati (Skwierczyński 82′), Celhaka, Kharatin (Pierzak 87′), Mladenović (Kwiatkowski 87′) – Muci (Kamiński 82′), Włodarczyk (Wszołek 62′), Rosołek (Strzałek 64′)

Radomiak Radom: Majchrowicz – Matos (Silva 46′), Rossi, Cichocki, Abramowicz – Leandro, Radecki, Karwot, Machado (Rondon 63′) – Angielski, Maurides (Sokół 63′)

Źródło: Biuro Prasowe Legii Warszawa

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.