Szokujący zwrot akcji w telenoweli! Czesław Michniewicz ma zostać selekcjonerem reprezentacji Polski!

Czesław Michniewicz ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski – donosi Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

W poniedziałek (31 stycznia) o godz. 13:30 rozpocznie się konferencja prasowa, podczas której prezes PZPN Cezary Kulesza przedstawi nazwisko następcy Paulo Sousy. Trwająca od kilku tygodni saga z wyborem selekcjonera może zakończyć się niespodziewanym zwrotem akcji. To Czesław Michniewicz ma poprowadzić drużynę narodową w barażach o MŚ 2022.

– Prawdopodobnie podpisze krótki kontrakt, w którym głównym zadaniem będzie podjęcie się wygrania marcowych baraży do mundialu. 24 marca Polska gra z Rosją w Moskwie – przypomina Włodarczyk.

– Dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych – przekonuje Cezary Kulesza w rozmowie z Onetem – Nowy selekcjoner ma odpowiednie predyspozycje i doświadczenie, by pełnić tę funkcję, a swoją dotychczasową pracą udowodnił, że zasłużył na taką szansę.

Portal Weszlo.com poinformował, że Czesław Michniewicz rozwiązał kontrakt z Legią, z której został niedawno zwolniony, ale znajdował się na liście płac. Nie ma więc formalnych przeszkód do tego, by został selekcjonerem.

– Dlaczego Michniewicz? Kulesza pewnie czuje, że to bardziej jego autorski pomysł niż Nawałka, który ma prawo czuć się wykiwany w tym „castingu”. 51-latek uważany jest za zadaniowca i dobrego taktyka na pojedyncze mecze. Ma też doświadczenie reprezentacyjne, ale na poziomie kadry do lat 21. Potrafi motywować i łapać szybki kontakt z piłkarzami, a jak wiadomo czasu do najważniejszego meczu roku jest bardzo mało. Słyszymy, że za taką opcją lobbował ceniony przez Cezarego Kuleszę Dariusz Mioduski, który po objęciu kadry przez Michniewicza będzie mógł go zwolnić z wypłacanej pensji – pisze Tomasz Włodarczyk.

Z kadrą łączono Adama Nawałkę, Marcela Kollera, Andrija Szewczenkę, Fabio Cannavaro, Jana Urbana i jeszcze kilkudziesięciu innych szkoleniowców.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.