Wyniki plebiscytu IFFHS na selekcjonera roku. Ile punktów zdobył Michniewicz?

Ile punktów zdobył Czesław Michniewicz w plebiscycie na selekcjonera roku zorganizowanym przez IFFHS (Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu)? Zero. Zwyciężył Lionel Scaloni, prowadzący reprezentację Argentyny, który uzyskał 240 punktów.

IFFHS (Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu) nominowała 20 kandydatów do nagrody dla selekcjonera roku. W tym gronie znalazł się również Czesław Michniewicz.

W minioną niedzielę ogłoszono wyniki plebiscytu. W głosowaniu, w którym wzięła udział redakcja IFFHS oraz eksperci z różnych kontynentów, Czesław Michniewicz uzyskał zero punktów. Taki sam rezultat osiągnęło dziewięciu innych szkoleniowców.

Zwycięzcą okazał się Lionel Scaloni, który uzyskał 240 punktów. Na wyróżnienie zapracował podczas mistrzostw świata w Katarze, gdzie prowadzona przez niego Argentyna zdobyła złoto.

Drugie miejsce z wynikiem 45 punktów zajął Dider Deschamps, selekcjoner kadry Francji, która kilka tygodni temu wywalczyła srebro mundialu.

Trzeci był Walid Regragui, który uzyskał 30 punktów, doceniono go za zajęcie czwartego miejsca na MŚ z reprezentacją Maroka. To pierwszy w historii przypadek, gdy pochodzący z Afryki selekcjoner znalazł się na podium plebiscytu IFFHS.

Wyniki plebiscytu IFFHS na selekcjonera 2022 roku

  • 1. Lionel Scaloni                               240 punktów
  • 2. Didier Deschamps                        45
  • 3. Walid Regragui                             30
  • 4. Zlatko Dalić                                   20
  • 5. Hajime Moriyasu                           15
  • 6. Louis van Gaal, Gregg Berhalter  10
  • 8. Paulo Bento, Herve Renard, Tite   5

Poza Michniewiczem zero punktów mieli: Otto Addo, Gustavo Alfaro, Graham Arnold, Aliou Cisse, Jalel Kadri, Fernando Santos, Gareth Southgate, Rigobert Song i Murat Yakin.

Cezary Kulesza Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa Michał Probierz niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay Premier League PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Wisła Kraków Wisła Płock Zbigniew Boniek Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.